اندازه فونت : +
قریشی
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

استفاده مسئول از کراوات در جلسه رسمی تاسف‌بار است/ لزوم توجه خانواده‌ها به استفاده از نوشت‌افزار بومی/ مدیران از تولیدکنندگان داخلی حمایت واقعی انجام دهند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: مدیران استانی به‌ویژه در حوزه آموزش و پرورش نسبت به حمایت واقعی از تولیدات بومی اهتمام داشته باشند.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: این موضوع بسیار مهم و حساس است و قیام امام حسین(ع) نیز بر وایه این فریضه بود. بنابراین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه قرار گرفته و نسبت به عمل کردن به آن تلاش شود.
وی، افزود: مسئولان وظیفه سنگینی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر دارند. توجه به رعایت دین در ادارات بسیار مهم است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، عنوان کرد: اینکه یکی از مسئولان استان در جلسه رسمی با کراوات حاضر شود جای تعجب و تاسف دارد. این خودباختگی مفهومی ندارد که هنگام همراهی با یک مهمان خارجی خود را به شکل آن‌ها دربیاورند.
وی، ادامه داد: تا زمانی که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رواج نداشته باشد، اشرار و انسان‌های ناصالح به منصب خواهند رسید.
حجت‌الاسلام قریشی، ابراز داشت: در عزاداری‌ها به موضوع شناخت و محبت اهل‌بیت(ع) توجه شود تا مورد قبول و همراه با بصیرت باشد.
وی، ادامه داد: در ایام عزا و به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی، بانوان به حجاب توجه کنند و همسران آن‌ها نیز با غیرت حسینی به موضوع رعایت مبانی دینی اهتمام داشته باشند.
امام جمعه ارومیه، خطاب به عزاداران و عموم مردم، گفت: نظافت شهر را جدی بگیریم تا پاکنانان به زحمت نیفتند.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به نزدیک بودن ایام بازگشایی مدارس، گفت: در این ایام به تهیه اجناس ایرانی توجه شود و به فرزندانمان استفاده از تولید داخلی را یاد دهیم.
حجت‌الاسلام قریشی، خاطرنشان کرد: در سال رونق تولید وظیفه‌ای است که بر عهده داریم. دفاتر و نوشت‌افزارهای دارای نماد دینی و ملی به کودکان آموزش می‌دهد که به تولید داخلی تکیه کنند و از نمادهای غربی و دشمنان دین دچری کنند.
وی، ابراز داشت: این اقدامات در روح و وجود کودکان تقویت می‌شود و وظیفه ملی و شرعی ما حمایت از تولید داخلی و دارای نمادهای بومی و ملی است.
نماینده ولی‌فقیه در آذربابجان‌غربی، تصریح کرد: آموزش و پرورش و مسئولان استانی از تولیدکنندگان ملی و بومی حمایت کنند تا دلگرم شوند و این کارها افزایش یابند.
وی، ادامه داد: تاکید رهبر انقلاب بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی را جدی بگیریم و با همراهی و دلگرمی دادن به این فعالان عرصه تولید داخلی مایه تشویق و همراهی آن‌ها شوند.
حجت‌الاسلام قریشی، ضمن تقدیر از پزشکان و فعالان عرصه درمان، گفت: باید تلاش شود تا در جامعه ما کار پزشکی همراه با معنویت آمیخته شود.
وی، اضافه کرد: نباید این فعالیت به وسیله ثروت‌اندوزی تبدیل شود. درمان بیماران وسیله‌ای برای زراندوزی عده‌ای تبدل نشود بلکه به عنوان یک وظیفه شرعی و دینی نگاه شود.
امام جمعه ارومیه، تاکید کرد: پزشکان باید به خدمت کردن فکر کنند نه تلاش برای مال اندوزی و ثروت اندوزی. میزان آشنایی پزشکان و پرستاران با معارف دینی را باید بالا برد و مسئولان مربوطه نسبت به تعمق در روایات دینی در میان جامعه پزشکی همت بگمارند.
وی، در پایان ابراز داشت: رسیدگی به وضعیت بیماران نباید با پول همراه باشد چراکه درمان نیازمند جزو واجبات است. پزشکی باید با معنویت همراه شود تا درمان زودتر اتفاق بیفتد.
بیان نکاتی در خصوص جایگاه عزاداری امام حسین(ع) در روایات ائمه و بزرگان دینی از دیگر محورهای خطبه‌های امروز نماز جمعه ارومیه بود.
انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=333820

مطالب مرتبط