∴ ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی در دستور کار مسئولان باشد

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور:

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور بر لزوم ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی تاکید کرد.

به گزارش اروم نیوز، جمشید انصاری صبح امروز در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی که صبح امروز در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: کشور در حال حاضر در شرایط دشواری قرار دارد و هرروز هم این شرایط ما دشوارتر می شود و این گونه نیست که بخواهیم با توقعات شرایط عادی مسائل و مشکلات را دنبال کنیم چراکه هم شرایط دولت سخت شده و هم صادرات درآمدهای نفتی و ورودی صندوق توسعه ملی نیز کاهش پیدا کرده است.

وی، افزود: مشکلات واحدهای صنعتی ما بیشتر شده و بازپرداخت تسهیلات بانکی با مشکل مواجه می شود چراکه بانک از محل سپرده های مردم و دریافت اقساط تسهیلات تولید ملی کار می کند و پس اندازهای خرد مردم هم کاهش یافته و لازم است که به مشکلات بانک ها هم توجه شود.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی آذربایجان غربی، عنوان کرد: در رابطه با این پروژه ها باید بررسی کارشناسی صورت پذیرد و مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع کار برای این ها داشته باشیم و ارائه تسهیلات به واحدهایی که تقاضای وام دارند در دستور کار قرار گیرد.

وی، گفت: مشکلات واحدهای تولیدی شاهیندژ و فولاد مورد بررسی قرار گیرد اما در خصوص واحد تولیدی شکر خام و تولید قند پیگیری می کنیم که مسائلشان حل شود.

انصاری، گفت: موضوع ب رخی واحدهای تولیدی پیچیده است چراکه از صندوق توسعه ارزی تسهیلاتی با ۳۲۰۰ تومان گرفته اند و هزینه تمام شده این واحدها بسیار پایین است و چون سرمایه گذار هم وجود دارد اگر معاون اول رئیس جمهور به واحد ما ارجاع دهند ما نیز پیگیر آن خواهیم بود.

وی، با تاکید بر اینکه منابع تولیدی بانک های استان کفاف واحدهای تولیدی استان را نمی دهد، گفت: اگر بانکی هست که تقبل می کند اما سپرده های بانک اجازه پرداخت تسهیلات را نمی دهد با ما مطرح کنند تا آن را پیگیری کنیم که اجازه پرداخت تسهیلات بیشتر از سپرده ها را بدهیم که بانک های استان حتی بانک های خصوصی در تامین منابع برای اعطای تسهیلات مشکلی نداشته باشند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، با تاکید بر اینکه جهاد کشاورزی باید کشاورزان را به سمت کشت گلخانه ای و استفاده از آبیاری تحت فشار سوق دهد، اذعان کرد: در مورد گلخانه ها کسانی که از آب خودشان استفاده می کنند آب آن ها به صنعتی تبدیل نمی شود، جهاد کشاورزی هم باید بهره برداران را به این کار تشویق کند که مصرف آب پایین آمده و درآمد کشاورزی استان افزایش یابد، از طریق ستاد احیا نیز پیگیری می کنیم تا برای توسعه کشت گلخانه ای موافقتی اخذ کرده و مصوبه ای را برای شهرک های گلخانه ای ارائه کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=333685

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات