∴ پوشاک، لوازم یدکی و سوخت از عمده‌ترین پرونده‌های قاچاق در کشور هستند/ ممنوعیت فروش و تبلیغات کالاهای قاچاق در فضای مجازی اجرا می‌شود

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سالانه حدود ۱۲۰ هزار پرونده در کشور تشکیل می شود که سهم آذربایجان غربی حدود ۹ درصد در تعزیرات و قوه قضائیه بوده و بیش از ۴ هزار پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است.

به گزارش اروم نیوز، علی مویدی خرم آبادی در نشست خبری با اصحاب رسانه آذربایجان غربی که در سالن شهید نیکخواه استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: آذربایجان غربی دارای قابلیت ها و ظرفیت های خوبی بوده و به عنوان درگاه ایران به سمت اروپا بوده و این نشان از اهمیت جایگاه استان دارد.

وی، با اشاره به اینکه آذربایجان غربی جزو استان های تاثیرگذار در مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و موفقیت های خوبی در این زمینه دارد، افزود: این استان در عرصه مقابله به لحاظ برخورد با قاچاقچیان در نقطه صفر مرزی ضربات خوبی به جریانات سازمان یافته قاچاق کالا و ارز وارد کرده و پرونده های آن در اختیار مراجع قضایی است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر نقش رسانه ها در انعکاس عملکردها، اقدام رسانه ها را برجسته عنوان کرد و گفت: اصحاب رسانه به بخش گمرکات، حمل و نقل و تجارت ما در آنجا ورود موثری داشته و در انعکاس مشکلات فعالین این عرصه تلاش کنند تا مسئولین را وادار به حل مشکلات آنها کنند.

مویدی خرم آبادی اذعان کرد: بیش از ۴ هزار پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز تشکیل شده که تعداد ۱۰ درصد از این ۴ هزار پرونده کلان هستند و معمولا ۷ درصد از پرونده ها هم منجر به برائت می شود که جزو پرونده های کلان نیستند.

وی با اشاره به آمار تشکیل پرونده های کشور ابراز کرد: سالانه حدود ۱۲۰ هزار پرونده در کشور تشکیل می شود که سهم آذربایجان غربی حدود ۹ درصد در تعزیرات و قوه قضائیه است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: ۴۴ هزار پرونده در خصوص قاچاق تشکیل شده و ۲۵۰۰ میلیارد تومان ارزش این پرونده هاست که عمدتا در حوزه پوشاک، لوازم یدکی و سوخت بوده است.

مویدی خرم آبادی با تاکید بر اهمیت مرز بازرگان گفت: مرز بازرگان یک مرز اساسی از نظر ما تلقی می شود، ولی نیازمند انسجام بخشی و وحدت در این مرز هستیم چرا که شاهد بی انضباطی هایی در برخی درگاه های مرزی هستیم.

وی ادامه داد: در ساماندهی و سامان بخشی به گمرکات مشکلاتی داریم که از جمله آنها می توان به نداشتن وحدت رویه همگانی و جزیره ای کار کردن دستگاه ها اشاره کرد، دستگاهها در حوزه کاری خود جزیره ای فکر می کنند در صورتی که در گمرکات نیازمند وحدت رویه همگانی هستیم و نباید جزیره ای فکر کرده و به دنبال تعصبات سازمانی باشیم.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه در آذربایجان غربی بیش از ۲۵ درصد از مجازاتهای مالی وصول می شود که بالاتر از سطح کشور است، گفت: در مجموع با در نظر گرفتن شاخص های کمی و کیفی رتبه استان آذربایجان غربی متغیری بین ۳ تا ۷ است.

مویدی خرم آبادی گفت: ساماندهی کارت های بازرگانی در دستور کار فرار دارد تا هر دستگاهی به راحتی اقدام به صدور کارت نکند.

وی  همچنین با تاکید بر فعالیت قاچاقچیان در فضای مجازی و تبلیغات گسترده ای که در این فضا صورت می گیرد، اظهار کرد: به زودی ساماندهی خوبی در خصوص کالای قاچاق و تبلیغات قاچاق در شبکه های مجازی انجام می شود و از فعالیت این افراد ممانعت به عمل خواهد آمد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به وجود ۶ میلیون حساب مخدوش در کشور گفت: هویت صاحبان این حساب ها محرز نشده و قبلا اطلاع رسانی شده است  که با همکاری دستگاهها پالایش شده  و در حال حاضر هیچ شماره حسابی که هویت آنها محرز نشده وجود ندارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=333523

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات