∴ قیام سیدالشهدا(ع) بر پایه «مقاومت» جهانی شد/ فرهنگ عاشورا از عوامل مهم گرایش به اسلام در جهان است

معرفت، اصل اساسی عزاداری حسینی؛

داشتن فرهنگ عاشورایی از جمله دلایل مهم گرایش افراد به اسلام از ادیان دیگر بوده و بر همین مبناست که هرروز شاهد افزایش تعداد مسلمانان و جاری شدن فرهنگ مقاومت در جهان هستیم.

به گزارش اروم نیوز، حضرت سیدالشهدا(ع) برای عزت و عظمت اسلام قیام کرد تا ما را با دشمنی دشمنان و برائت از آنها آشنا کند، آن حضرت که مهم ترین دلیل قیام خود را احیای دین اسلام فرموده با شهادت خود بهترین و ارزشمندترین دارایی خود که جان آن حضرت بوده برای اعتلای دین فدا کرد تا اسوه خوبی برای امروز ما باشد.

شناخت و معرفت مبنای اساسی عزاداری حسینی بوده و بهتر است علما و روحانیون بیش از هر زمان دیگری به عزاداران علسفه عزاداری را به خوبی بشناسانند.

* معرفت مبنای عزاداری حسینی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به موضوع عزاداری در ماه محرم، اظهار داشت: اینکه برخی هیئات برای عزاداری محل مسجد را ترک کنند و در خارج از مسجد به عزاداری بپردازند امری نادرست است.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، افزود: مبنای عزاداری معرفت است که توسط روحانیت و علمای دین باید انجام شود و فلسفه عزاداری را برای عزاداران مشخص کند.

وی، ابراز کرد: اینکه عزاداری را تنها در سینه زنی و زنجیرزنی محدود کنند نقشه مخالفان دین است و باید برای معرفت افزایی توجه بیشتری به عزاداری‌ها شود.

نمایندذه ولی فقیه در آذربایجان غربی، خطاب به مداحان هیئات عزاداری، ابراز داشت: اشعار انقلابی و پرمحتوا در دستجات عزاداری موضوعی است که باید در عزاداری‌ها مورد توجه باشد و در این میان نوع پرداختن به مقوله قیام امام حسین(ع) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی، با انتقاد از شب زنده داری برخی هیئات با استفاده از ابزار و آلات موسیقی یا با صدای بلند، گفت: نباید به گونه‌ ای عزاداری شود که عده ‌ای از دسته جات و بالاتر از آن از عزای امام حسین(ع) ناراحت شوند.

حجت الاسلام قریشی، رعایت حال مردم در عز اداری ‌ها را جزو الزامات برشمرده و بیان کرد: هیئت امنا، روحانیت و مسئولین هیئات این موضوع را رعایت کنند.

* احیای امر به معروف و نهی از منکر مهم ترین شعار نهضت حسینی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، در گفت ‌و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: هرچه مراسم عزاداری حسینی باشکوه‌ برگزار شود، تجلی اقتدار شیعه در جهان نمود بیشتری به خود خواهد گرفت و عزت و اقتدار مسلمانان نیز بیشتر نمایان می‌ شود.‌

حجت‌‌الاسلام و المسلمین محمد داداش‌ زاده، افزود: زنده ‌بودن و حیات معنوی نهضت عاشورا پس از ۱۴۰۰ سال و ایجاد وفاق، اتحاد و همدلی بین مسلمانان جهان اسلام به ‌ویژه تشیع تحت لوای امام‌ حسین(ع) از پیام های مهم عزای حسینی است.

وی، بیان کرد: زنده نگهداشتن ارزش های اسلام زمینه ‌ساز ظهور و آماده‌ سازی لشکریان حضرت صاحب ‌الزمان(عج) در جهت مقابله با امپریالیسم بین‌الملل و صهیونیسم معاند خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، با بیان اینکه دشمن درصدد است تا بین مردم و زائران حسینی اختلاف ایجاد کند، گفت: مهم‌ترین شعار عزاداران حسینی احیای امر به معروف و اعتلای ارزش های دینی باید باشد.

* ایستادگی در مقابل دین دلیل قیام امام حسین(ع) بود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلماس در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت قیام امام حسین(ع)، اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) فرموده اند «ان لقتل الحسین حراره فی قلوب المومنین لا تبرد ابدا» که نسبت به امام حسین(ع) در قلب مومنان حرارت و محبتی وجود دارد که هرگز سرد نمی شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی جعفرنژاد، با اشاره به دلایل حب حسینی در دلها، افزود: حضرت سیدالشهدا(ع) به این دلیل قیام کرد که گفت دین پیامبر منحرف شده، مگر نمی بینید کسی به طرف حق نمی رود و کسی نهی از باطل نمی کند، یعنی الان زمانه به طوری تغییر کرده که همه از حق روی گردان شده و از باطل حمایت می کنند.

وی، ادامه داد: خداوند از همه ما وعده گرفته که در مقابل باطل ایستادگی کنیم و طرفدار حق باشیم. به همین دلیل امام حسین(ع) فرمود من قیام می کنم تا امر به معروف و نهی از منکر کنم و سیره جدم رسول الله و پدرم را جاری کنم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلماس، با بیان این که امام حسین(ع) شهید شد تا دین خدا زنده بماند، تصریح کرد: در مسیر پیاده روی اربعین شاهد حضور مسیحیان و پیروان ادیان دیگر بودیم و زمانی که از آن ها دلیل این حضور را سوال کردیم گفتند پیامبر ما و شما با هم فرق دارد اما امام ما یکی است، چرا که هدف امام حسین(ع) موجب شده تا فارغ از هر دین و مذهبی همه او را قبول داشته باشند و علاقمند شوند.

وی، ادامه داد: مردم ایران اگر انقلاب کرده اند تا مقدمه ظهور حضرت ولی عصر(عج) باشد، این انقلاب اسلامی بر پایه مسائل اقتصادی نبوده و اقتصاد تاثیری در باورهای مردم ندارد، و در هر شرایطی باشند سعی در رسیدن به باورهای خود دارند که گاه با گذشتن از جان و مال خود، گاه با تحریم های اقتصادی و گاه با مقابله با استکبار این هزینه ها را می پردازند.

آنچه برای تمام مردم واضح و مبرهن است، اهمیت عزاداری و شور حسینی در کنار توجه به شعور و مبانی قیام اباعبدالله(ع) است که باید در راستای تعمیق معرفت و آگاهی توسط روحانیون و علما بیشتر از این واکاوی و بررسی شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=333268

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات