∴ برداشت سیر از ۶۰ هکتار زمین زراعی در چالدران آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی چالدران گفت: امسال کشاورزان در این شهرستان برای سومین سال پیاپی اقدام به کشت سیر کرده و ۶۰ هکتار زمین برای این محصول در نظر گرفته شده است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز، حسن جلالی در گفت و گو با نوای چالدران، اظهار داشت: از این میزان زمین قرار است بیش از ۶۰۰ تن محصول سیر برداشت شود.

وی، اضافه کرد: راندمان کشت سیر در سال جاری نسبت به سال گذشته بهبود یافته و به طور متوسط از هر هکتار ۱۰ تن سیر برداشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران، با اشاره به اینکه سیر تولیدی در این شهرستان ارگانیک است، ادامه داد: به همین علت بازار خوبی در انتظار سیر تولیدی در این منطقه است.

جلالی، گفت: این شهرستان بیش از ۳۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۲۸ هزار هکتار آن آبی و مابقی آن دیم بوده و قیمت مناسب محصول در بازار، وجود زمین های حاصل خیز و داشتن شرایط خوب آب و هوایی در منطقه کشاورزان را به کاشت سیر ترغیب کرده است.

وی، افزود: انتقال تجربه های ارزنده و کارشناسی مهندسان جهادکشاورزی و برگزاری کلاس های ترویجی و راهنمایی برای کشاورزان این شهرستان در تغییر ذائقه کشت سیر به جای دیگر محصولات کشاورزی موثر بوده است.

 

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=330869

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات