اندازه فونت : +
شورای اداری
رئیس دیوان محاسبات در شورای اداری استان مطرح کرد؛

چند مورد اختلاس در ادارات آذربایجان‌غربی رسیدگی شد/ هیات ویژه حسابرسی از ستاد احیای دریاچه ارومیه تشکیل می‌شود

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه در سال گذشته چند مورد اختلاس در ادارات آذربایجان‌غربی گزارش شده، گفت: به تمام این موارد رسیدگی شده است.

به گزارش اروم‌نیوز، عادل آذر صبح امروز و در سومین جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی که با حضور مدیران ارشد استانی در استانداری ترتیب یافت، اظهار داشت: دیوان محاسبات کشور نظارت خود را بر فعالیت مدیران به‌عنوان ویترین و نماد فعالیت و عملکرد دولت و نظام انجام می‌دهد.

وی، افزود: در این زمینه با همکاری دستگاه‌های مختلف و نیز همراهی مسئولان شاهد بهبود وضعیت و نیز اثرپذیری بررسی‌ها بوده‌ایم.

رئیس دیوان محاسبات کشور، عنوان کرد: متاسفانه طی سال گذشته برخی اخبار ناخوشایند در خصوص اختلاس‌های رخ داده در دستگاه‌های دولتی منتشر شد که در این زمینه تمام تلاش دستگاه‌های نظارتی بر رفع مشکلات موجود بود.

وی، ادامه داد: برخی دستگاه‌های مستقر در آذربایجان‌غربی نیز از گزارشات اختلاس برخوردار بودند که با بررسی‌های به موقع شاهد توقف روند و تشکیل پرونده‌ها و رسیدگی‌های مسئولین مرتبط بودیم.

آذر، بیان داشت: خوشبختانه شاهد همکاری مسئولان ارشد در دستگاه‌های دولتی با دیوان محاسبات هستیم که همین موضوع زمینه‌ساز رشد و ارتقای فعالیت‌ها و موفقیت‌ها در جلوگیری از بروز برخی تخلفات بوده است.

وی، همچنین در خصوص عزم دیوان محاسبات برای مبارزه با فساد در ادارات و دستگاه‌های دولتی، گفت: در این زمینه با تمام توان آماده ادامه مسیر هستیم و در صورت وجود گزارشات نیز به طور سریع به آن‌ها رسیدگی می‌کنیم.

در این جلسه، استاندار آذربایجان‌غربی نیز ضمن تقدیر از اقدامات دیوان محاسبات در رسیدگی به پرونده‌های تخلفات در ادارات، گفت: این اقدامات موجب اعتماد عمومی به بدنه دولت و نظام می‌شود.

وی، اضافه کرد: مبارزه با فساد در تمام دستگاه‌های و ادارات شرط اصلی برای جبران عقب‌ماندگی های موجود در استان‌هایی نظیر آذربایجان‌غربی است و در این مسیر نیازمند همراهی دستگاه‌های نظارتی نظیر دیوان محاسبات هستیم.

محمدمهدی شهریاری، ضمن اشاره به برخی تخلفات رخ داده در دستگاه‌ها، از نهادهای نظارتی درخواست کرد تا نسبت به چنین موضوعاتی دقت نظر بیشتر داشته و در راستای شفاف‌سازی این موارد تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت و جایگاه نماز جمعه و نیز لزوم اهتمام مسئولان و مدیران به این فریضه، خاطرنشان کرد: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همزمان با چهلمین سالروز اقامه نماز جمعه، امیدواریم شاهد حضور پرشورتر و پررنگ‌تر مسئولان و مدیران دولتی در آیین نماز جمعه استان و شهرستان‌ها باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، خواستار ورود جدی شورای اداری استان به موضوع اقتصاد و معیشت شد و گفت: در این زمینه نیازمند ورود جدی‌تر و ویژه مسئولان هستیم تا شاهد بهبود روند زندگی مردم و نیز حل مشکلات موجود اقتصادی باشیم.

سخنرانی تعدادی از معاونین و مدیران کل ستادی استانداری و نیز اظهارنظر نماینده مردم ارومیه در مجلس در خصوص جایگاه نماز جمعه از دیگر بخش‌های جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=329198

مطالب مرتبط