اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

مسئولان به موضوع عفاف و حجاب ورود جدی کنند/ سکوت در برابر هنجارشکنی قابل قبول نیست/ برائت از مشرکین جزو اصول حج ابراهیمی است

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که با حضور خادمین آستان قدس رضوی و متبرک به اهتزاز پرچم گنبد امام رضا(ع) بود، با اشاره به شهادت رزمندگان اسلام توسط ضدانقلاب و با تسلیت به خانواده آن‌ها، اظهار داشت: یقینا شاهد انتقام گیری این عزیزان خواهیم بود و این اقدام موجب تسلی خاطر خانواده‌ها خواهد شد.

وی، با گلایه از رسانه‌ها و فعالان مجازی به دلیل پرداخت اندک به ماجرای شهدا نسبت به سایر مسائل کم اهمیت، افزود: باید به چنین موضوعاتی توجه شود و رسانه‌ها بیشتر به آن پرداخت کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، عنوان کرد: تمام پیشرفت‌های امروز را مدیون شهدا هستیم و بر همین مبنا اصحاب رسانه باید در قبال این عزیزان حق خود را ادا کنند.

وی، مطالبه عمومی جامعه در خصوص توجه به عفاف و حجاب را یادآور شده و بیان داشت: در تجمعات حافظان حجاب و عفاف هم به خوبی نشان داده شد که باید مسئولان نسبت به موضوع بی حجابی به عنوان اقدام خلاف قانون ورود اساسی کنند.

حجت‌الاسلام قریشی، ادامه داد: همه ملزم به اجرای قانون حجاب و عفاف هستیم.

وی، گفت: در برخی مواقع شاهد هنجارشکنی در رستوران‌ها، مراکز تفریحی، سالن‌های ورزشی و دیگر اماکن هستیم که باید مورد توجه مسئولان باشد.

امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: در جامعه اسلامی باید با چنین حرکاتی برخورد شود و هرگونه سکوت در قبال این اقدامات قابل قبول نیست.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود،با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد حج، برائت از مشرکین را لازمه حج ابراهیمی دانست و ابراز کرد: مساله حج نماد توحید و نفی سلطه و طاغوت است. حضرت ابراهیم(ع) نماد مبارزه با شرک و طاغوت است و باید در حج به موضوع برائت از مشرکین پرداخته شود.

حجت‌الاسلام قریشی، تاکید کرد: بزرگترین دستاورد حج سیاسی، خروج آمریکا و اذناب آمریکا از سلطه سیاسی در جهان است.

وی، گفت: این ایراد بزرگی است که رییس جمهور آمریکا به عنوان نماد نفاق در سرزمین وحی شمشیربازی کند و آن‌ها را به گاو شیرده تشبیه کند.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربس، ابراز داشت: بر همه واجب است که برائت از مشرکین را مورد توجه قرار دهند.

وی، حفاظت از محیط زیست را مساله مهمی دانست که باید به آن توجه ویژه شود و خاطرنشان کرد: باید نسبت به استفاده حداقلی از کیسه‌های پلاستیکی اقدام و از تخریب محیط زیست جلوگیری شود. مسئولان نسبت به ترویج استفاده از کیسه‌های قابل بازیافت و مردم هم نسبت به استفاده از این اقلام اقدام کنند.

حجت‌الاسلام قریشی، همچنین با اشاره به قیام مردم نیجریه و موضوع حبس غیرقانونی شیخ زکزاکی به عنوان نماد روحانیت شیعه، تصریح کرد: این شکنجه‌ها برخلاف حکم دادگاه است. سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع بین‌المللی باید ورود پیدا کنند. رسانه‌ها نیز باید به موضوع وارد شوند و آزادی او را تبدیل به مطالبه جهانی کنند.

بیان نکاتی در خصوص زندگی امام رضا(ع) و سبک زندگی اهل‌بیت(ع) از دیگر محورهای سخنان نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه بود.

ملت ایران هرگز تسلیم فشارها و تهدیدات دشمنان نمی شوند/ علایم و نشانه های پیروزی مقاومت را در جهان شاهد هستیم/ حجاب از ضروریات دین و واجب شرعی است

حجت الاسلام عادل گل حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به هفته حجاب و عفاف، اظهار کرد: حجاب از ضروریات دین و واجب شرعی است.

امام جمعه موقت میاندوآب با اشاره به اینکه قانون مجازات رسیدگی به مظاهر بی حجابی و هنجارشکنی و افعال حرام مانند بی حجابی، روزه خواری و سگ گردانی را مشخص کرده است، افزود: در کنار این قوانین، هریک از مومنان وظیفه دارند در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان تلاش کرده و به وظیفه خود در زمینه فرهنگ سازی عمل کنند.

وی در ادامه با تاکید بر ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمنان، و با بیان اینکه مقاومت و تکیه بر توان داخلی بهتر از وابستگی و تسلیم است، تصریح کرد: ملت ایران اسلامی از حضرت اباعبدالله الحسین(ع) درس و الگو گرفته اند و تسلیم ملت ایران با فشار و تهدید، خوابی است که هرگز تعبیر نمی شود و این رویای خود را به گور خواهند برد.

گل حسینی با اشاره به اینکه آمریکا هم در داخل و هم در کل دنیا، موقعیت قبلی خود را از دست داده است، اظهار کرد: هیمنه  پوشالی آمریکا توسط جبهه مقاومت و رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری در هم شکسته شده است و امروز علایم و نشانه های پیروزی مقاومت را در جهان شاهد هستیم.

وی افزود: ما برای این انقلاب و نظام، هزاران شهید داده ایم و آن را به آسانی به دست نیاورده ایم و “ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند” و هرگز رهبر و ولی امر خود را تنها نخواهیم گذاشت.

امام جمعه موقت میاندوآب تصریح کرد: پیروزی مقاومت در برابر آمریکا و استکبار شد تا طرحی در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شود که آمریکا را ملزم به اتمام حمایت نظامی از ائتلاف سعودی در جنگ یمن می کند و نیز طرحی که ترامپ را از اقدام نظامی علیه ایران منع می کند، بررسی شود.

گل حسینی با تاکید بر توجه و اهمیت جایگاه خانواده در دین مبین اسلام، افزود: خانواده در دین مبین اسلام از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار بوده و باید سبک زندگی اسلامی و محبت در خانواده های ما ترویج شود چرا که برخی آسیب های اجتماعی نتیجه عدم توجه به سبک زندگی اسلامی در خانواده ها است.

محکومیت حادثه تروریستی پیرانشهر

ماموستا مصطفی محمودی امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پیرانشهر با اشاره به روز عفاف و حجاب اظهار کرد: حجاب قانون دین مبین اسلام بوده و بی‌شک استنباط مجتهدان نیست و باید اجرا شود.

وی تصریح کرد: مسلمانان باید از حجاب پیروی کرده چون حجاب عزم و اراده جوانان را برای حفاظت از سرزمین و استقلال مملکت تقویت و مانع نفوذ سلطه‌گران می‌شود برای همین، دشمن بی‌حجابی را تقویت کرده تا در بین جهان اسلام نفوذ یابند و فرهنگ اسلامی را تضعیف کند تا از این طریق عرصه برای سلطه بیشتر مسلمانان به وجود آید.

امام جمعه پیرانشهر با اشاره به اینکه برخی حجاب را مانع کار می‌دانند بیان کرد: در حالی که اینگونه نیست و کسانی که حجاب دارند در ادارات و سازمان‌ها به خوبی از عهده کارهای محوله برمی‌آیند.

وی افزود: همچنین دین مبین اسلام هرگز با حضور زنان در اجتماعات مخالفت نکرده اما اختلاط زن و مرد را قبول ندارد چون سبب ایجاد فساد در جامعه می‌شود.

محمودی در ادامه با محکوم کردن حادثه تروریستی پیرانشهر بیان کرد: دشمنان استکباری و ضد انقلاب بدانند که با این اقدام ناجوانمردانه، عزم و اراده سپاه پاسداران برای مبارزه با تروریست و اشرار بیشتر می‌شود.

پرچمدار مقابله با پوشش زنان مسلمان، ابتدا انگلستان و اکنون آمریکا است

حجت‌الاسلام سیدرضی موسوی شکوری امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه خوی با اشاره به موضوع ریا در جامعه اظهار کرد: ریاکاری موجب غضب خداوند بوده و نابودکننده اعمال است.

وی در ادامه با اشاره به مناسبت ۲۱ تیر روز حجاب و عفاف گفت: واژه حجاب یک اصطلاح ایرانی بوده و پوشش زنان یک دستور دینی و الهی و نه قانون اجباری در ایران است و مبارزین اصلی علیه پوشش زنان مسلمان،حاکمان غربی و اروپایی هستند.

امام جمعه خوی بیان کرد: پرچمدار مقابله با پوشش زنان مسلمان، ابتدا انگلستان و اکنون آمریکا است و مخالفین داخلی و خارجی جمهوری اسلامی مـوضوع پوشـش زنان را سـیاسی کـرده‌اند.

وی گفت: بعضی از اشخاص و گروه‌های سیاسی برای بالا بردن آمار رأی خود در انتخابات با پوشـش زنـان مخالفـت می‌کنند و پـوشش حفظ حـرمت، عفـت و عزت زن و نه ایجاد محدودیت برای او است.

امام جمعه خوی اظهار کرد: تهاجم علیه پوشش زنان به قدری گسترده و کوبنده است که مدافعین پوشش را در موضع انفعالی قرار داده و آنان را وادار به انتقاد از پوشش زن در ایران کرده است.

وی در ادامه با تبریک ۱۱ ذوالقعده فرخنده میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و هفته کرامت با اشاره به سیره اخلاقی آن حضرت اظهار کرد: ایشان هرگز با کلامی در گفتارش به کسی جفا و تندی نمی‌کرد و یا سخن کسی را قطع نمی‌کرده و هرگز نزد کسی پای خود را دراز نمی‌کرد.

شکوری با اشاره به ۲۵ تیرماه روز بهزیستی و تأمین اجتماعی بیان کرد: سازمان بهزیستی در سال ۵۹ با تلاش شهید فیاض بخش و تصویب شورای انقلاب راه‌اندازی شد و اکنون زیر مجموعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی قرار دارد و در مورد اقشار آسیب‌پذیر زیر مسئولیت و رسالت‌های سنگینی بر عهده دارد.

امروز بزرگترین حربه دشمن برای دین هراسی این است که حجاب را از زنان و دختران بگیرد

حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه امروز ماکو با اشاره به اینکه محبت داروی شفابخش دردها است، اظهار کرد: علاوه بر آن محبت تسکین دهنده قلب‌ها، محبت بهترین راه حل مشکلات و ناسازگاری‌های تربیتی است و محبت بجا کردن در هر مکان و زمان و در هر مقطع و سن، وسیله‌ای کارآمد و مؤثر بوده و همگان در هر سن و موقعیت باشند، باز هم به عاطفه و محبت نیاز دارند.

وی تصریح کرد: باید این را بدانیم که محبت رفتار نا به جا و ناقص کودکان و نوجوانان و جوانان را اصلاح می‌کند و ناسازگاری و پرخاشگری نا بهجا را داروی محبت از میان می‌برد و با محبت انسان می‌تواند بسیاری از گره‌ها را باز کرده و راه‌های ناهموار را هموار کند.

امام جمعه ماکو با اشاره به سخنان امام رضا (ع) در خصوص محبت‌ کردن، بیان کرد: امام رضا (ع) از این شیوه مؤثر تربیتی به شکل‌های گوناگون استفاده می‌کرد و برخی اوقات امام رضا (ع) اوج محبت خود را در قالب یک جمله زیبا نشان می‌داد.

وی به مسئله حجاب در کشور اشاره و اذعان کرد: امروز بزرگترین حربه دشمن برای دین هراسی این است که حجاب را از زنان و دختران بگیرد و آنها را به فساد بکشاند، بنابراین باید هوشیار بود.

هاشمی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) بیان کرد: حضرت امام (ره) می‌فرماید، اکنون وصیت من این است که آزادی به شکل غربی آن که موجب تباهی جوانان و دختران و پسران می‌شود، از نظر اسلام و عقل محکوم است و باید جلوی آن گرفته شود.

وی بیان کرد:  نظارت در انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر عهده شورای نگهبان گذاشته شده که در استان‌ها و شهرستان‌ها این وظیفه بر عهده هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان گذاشته شده است .

هاشمی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: معظم له در مورد نقش تعیین کننده شورای نگهبان در انقلاب اسلامی فرمودند، اگر شورای نگهبان تضعیف شود، به قطع یقین ضربه جبران‏‌ناپذیری به انقلاب وارد خواهد شد .

وی تصریح کرد: اگر امروز دشمن سعی می‌کند تا شورای نگهبان را تضعیف کند، به خاطر این است که می‌خواهد با این طریق به پست‌های حساس نظام نفوذ کرده و بر پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه وارد کند، اما دیدبان انقلاب و ملت ایران اجازه این کار را به دشمن نخواهند داد.

کسانی که عدم اجباری بودن حجاب را مطرح میکنند یا علم ندارند و یا خود را به دیوانگی زده اند

 

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی در ادامه مباحث معاد و نعمت های بهشتی به مساکن پاکی که در قرآن به آن اشاره و وعده داده شده است اشاره کرد و گفت : از منظر قرآن سه موضوع مایه آرامش در دنیا معرفی شده که از جمله شب ، خانه و همسر خوب است و خداوند کلمه غرفه را برای اهل بهشت در آخرت وعده داده است که در بهشت برخی از مساکن دارای غرفه هایی هستند که بهترین جاهای مسکن برای بهشتیان است و پیامبر این غرفه ها را اینگونه معرفی کرده اند که مناظر زیبایی دارند و کسانی که خوش سخن بوده و در سلام دادن پیشی میگیرند و نماز شب برپا می دارند از این غرفه ها بهره مند میشوند و در روایات آمده است که در آخرالزمان بشر غرفه ها را فراموش و قصرهای دنیوی را خواهند ساخت.

وی فرا رسیدن میلاد باسعادت امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام را به مؤمنان تبریک گفت و به ذکر خصوصیات بارز آن امام رئوف پرداخت.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ همچنین فرا رسیدن روز شورای نگهبان را تبریک گفت و از اعضای شورای نگهبان شهرستان تقدیر و تشکر کرد و گفت:اعضای شورای نگهبان وظیفه خطیر و بسیار مهمی را برعهده دارند تا جایی که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی شورای نگهبان را مانع انحراف سمت و سوی نظام معرفی فرموده اند .

وی در توصیه به اعضای شورای نگهبان در شهرستان گفت : در سال جاری که انتخابات پیش رو داریم بایست اعضای محترم نهایت دقت را داشته باشند تا نامزدهای انتخاباتی در چارچوب قانون حرکت کنند و با هر گونه قانون شکنی به جد برخورد نمایند.

حجت الاسلام فصیح نیا ۲۱ تیر روز عفاف و حجاب را تبریک گفت و به آیات قرآنی که در مورد حجاب نازل شده است اشاره داشت و گفت : امروز متاسفانه برخی روشنفکران و برخی از نمایندگان بحث عدم اجباری بودن حجاب را مطرح میکنند که اینان یا علم ندارند و یا خود را به دیوانگی زده اند ، اولا حجاب یک وظیفه شرعی است و ثانیا حجاب در بیرون از منزل معنا پیدا میکند و انسان وقتی وارد اجتماع شد نیاز به قانون دارد و ثالثا رعایت حجاب آثار مفصلی دارد که کارشناسان دینی و علمی به آن اشاره کرده اند و تربیت عملی و اسلامی بایست از دوران کودکی در فرزندان تقویت شود.

وی به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست اندر کاران امورات حج که به سیاسی بودن حج اشاره داشتند پرداخت و افزود : امام خامنه ای فرمودند که عده میخواهند حج سکولار و بدون اعلام برائت باشد ، اما دشمنان داخلی و خارجی بدانند همانطور که رهبرمان تاکید داشتن حج از سیاست جدا نیست و به حول قوه الهی امسال نیز مسلمانان از مشرکین برائت جسته و ندای مرگ بر آمریکا را سر خواهند داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=328594