اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز به نقل از  نوای چالدران ،این همایش با محوریت موضوع حجاب و عفاف  و سبک زندگی به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام جباری در این همایش گفت : مساله هویت زن و نیز سبک زندگی از چالش‌های معاصر مسلمانان در مواجهه با فشارهای فرهنگی غرب است تا حدی که حجاب مسألۀ برخی نظام‌های مدعی آزادی در غرب می‌گردد.داشتن پوشش مناسب، بخصوص در مجامع عمومی، یکی از دغدغه های جوامع دینی بخصوص جامعه اسلامی ایران است. عدم گرایش به حجاب مناسب و منطبق با هنجارهای اسلامی، از مسائل امروزین جامعه محسوب می شود.

امام جمعه شوط تصریح کرد :بی حجابی و بدحجابی که از آن به عنوان تهاجم فرهنگی یاد می شود، نوعی دهن کجی به ارزشهای اسلامی و آرمان شهدا و امام راحل است.

وی گفت : وظیفه بانوان این است که در جامعه و اجتماع سنگین است و باید در حد توان پند و موعظه کنید و این موعظه می تواند از راه نرم باشد.

حجت الاسلام جباری خاطر نشان کرد :کریم مقام زن و بانوان را در محیط خانواده، الگو برداری از فرهنگ قرآنی در خانواده ها، شناسایی زنان تاثیر گذار و کنترل فرزندان را از طریق جنگ نرم از جمله ضروریات این امر برشمرد.

ایستگاه نقاشی کودکان با موضوعیت حجاب ،ایستگاه مشاوره خانواده و نمایشگاه عفاف و حجاب از برنامه های جانبی این همایش است.

 

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=328398