اندازه فونت : +
مدیر حوزه علمیه خوی :

حجاب ضامن امنیت و سلامت جامعه است

مدیر حوزه علمیه خوی گفت: باید توجه داشت جهاد فقط شمشیر به دست گرفتن نیست شما بانوان امروز مسئولیت بزرگی بر عهده دارید و آن حفظ حجاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی اروم نیوز؛ به نقل از مرزداران ، همایش بزرگ حجاب و عفاف با حضور پرشور و مسئولین و عموم مردم در پارک بزرگ امام خمینی(ره) ماکو برگزار شد.

در این برنامه، عطاری معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماکو، گفت: حجاب ضامن امنیت و سلامت جامعه است.

وی، با اشاره به تلاش دشمن برای متزلزل کردن بنیاد خانواده های ایرانی، گفت: دشمن همواره در تلاش است تا ضمن بی ارزش نشان دادن حجاب و ترویج فرهنگ غربی، خانواده های ایرانی اسلامی را به تزلزل بکشاند.

وی، حضرت فاطمه و حضرت زینب را الگو و شاخص حجاب و عفاف دانست و گفت: بانوان باید حضرت فاطمه و حضرت زینب در زندگی خود الگو قرار داده با پیروی از راه آنها اهداف آن دو بزرگوار را به خصوص در مورد حجاب و عفاف خط مش زندگی خود قرار دهند.

در ادامه، حجت الاسلام اکبرزاده مدیر حوزه علمیه خوی، اظهار داشت: فرهنگ جذاب اهل بیت چادر حضرت زهرا و زینب دل ها را به سمت خود می کشاند.

وی، اظهار داشت: فرهنگ حجاب امروز تمام خارج مرزها را فتح کرده، باید توجه داشت که امام راحل فرمودند اسلام تمام سنگرها را فتح خواهد کرد امروز اسلام و حتی طلاب ما در تمامی کشورها حضور دارند حتی در آلمان و در شهر همجنس بازان حوزه علمیه به کوری چشم دشمنان افتتاح گردیده است لذا باید به ایران افتخار کنیم.
وی، با اشاره به تمدن کوتاه آمریکا، عنوان کرد: دویست سال پیش در آمریکا زن جزء آدم به حساب نمی‌آمد و جزء کالا محسوب می‌شد، از حق رای منع بود و فقط به عنوان کالای جنسی از آن استفاده می‌شد.
حجت الاسلام اکبرزاده، گفت: در قرآن سه وظیفه برای خود متصور شده است نابود کردن هویت انسان و  از بین بردن نسل ها و به انزوا کشاندن و تزلزل بنیان خانواده.
وی، با اشاره به یک نظرسنجی در آمریکا، گفت: نظرسنجی در آمریکا صورت گرفت که اگر در یک خانه آتش سوزی انجام شود و در آن خانه شوهر و سگش در آتش مانده باشد کدام یک را نجات می دهید که ۶۵ درصد بانوان آمریکایی گزینه سگ را انتخاب کردند و این در صورتی می باشد که در بیشتر دانشگاه های غرب پوشیدن لباس کوتاه در مدارس ممنوع می باشد اما تبلیغات موجود در تلویزیون خلاف این امر را می رساند و این در صورتی است که  پروانه سلحشوری مسئله حجاب اختیاری را مطرح می‌کند! ! مگر می‌شود بر حکم خدا اختیار قرار داد یا در ۸۰ درصد کشورهای جهان حمل علنی مشروب جرم به حساب می آید.
 وی با اشاره به آمار حجاب در تهران گفت : آمار حجاب در تهران یک سوم می باشد و اگر امروز در تهران که ۱۲ میلیون جمعیت دارد قرار بر ازدواج هزار نفر در دفترخانه ازدواج باشد ۳۶۵ تا از این هزار ازدواج به طلاق کشیده می شود  لذا باید توجه داشته باشیم که اکنون بیشتر طلاق‌ها طلاق های عاطفی می باشد هنگام طلاق از این افراد سوال می شود که چرا طلاق می گیرید آیا همسر شما اخلاق مناسبی ندارد آیا غذا پختن بلد نیست و غیره کتاب پاسخ  می‌گوید از قیافه وی خوشم نمی آید و این نتیجه ناپاکی چشم می باشد و اینگونه است فرهنگی که غرب بر ما تحمیل می‌کند و ما را برده خود می گرداند.
وی تأکید داشت : ما سرباز حضرت فاطمه و زینب هستیم لذا باید هنگام راه رفتن در خیابان افتخار کنیم پس چرا باید در یک مدرسه یک بانوی با حجاب از حضور در آن مدرسه خجالت بکشد؛ شهید مطهری در این خصوص می‌گوید اگر بی‌حجابی تمدن است حیوان از همه متمدن تر است.
وی در پایان گفت : باید اهل گفت و گو و اهل منطق باشیم و تذکر لسانی را فراموش نکنیم .

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=328320