اندازه فونت : +
رقص

به گزارش اروم‌نیوز، موضوع برخورد با بدحجابی و بی بند و باری در جامعه امری است که باید توسط دستگاه‌های متولی و ناظران مشخص شده از سوی مسئولان رسیدگی و بررسی دقیق شود.

متاسفانه سطح برخورد با منکرات در جامعه تا حدی تقلیل یافته که دیگر در سطح خیابان‌ها و اماکن عمومی هم شاهد قبح شکنی و تلاش برخی افراد برای خودنمایی از طریق رفتارهای نادرست و به دور از فرهنگ ایرانی ـ اسلامی می‌شویم.

این روزها که در هفته حجاب و عفاف به سر می‌بریم، دیده شدن رفتارهایی از سوی افراد خاص در فضای مجازی موجب حساسیت موضوع می‌شود، تا جایی که این رفتار به موضوع رقص و پارتی‌های روزانه در اماکن عمومی نظیر کافه‌ها نیز کشیده می‌شود.

پخش فیلم رقص ۲ دختر جوان با پوشش نامناسب در یکی از کافه‌های سطح شهر ارومیه آن‌هم در حضور تعدادی پسر که تماشاگر اوضاع هستند، نشان دهنده ضعف رسیدگی و نظارت بر اماکن عمومی و محل‌های تجمع چنین افرادی است.

اینکه مجوز این اماکن بر پایه چه اصول و مبنایی صادر شده و نظارت بر نحوه عملکرد و فعالیتشان توسط کدام دستگاه ناظر انجام می‌شود، سوالی است که همیشه در اذهان عمومی بوده و در شرایط فعلی و وضعیت نامناسب چنین محل‌هایی بیشتر از گذشته به چشم می‌آید.

در کنار این موضوع، نگاه نادرست مسئولین مرتبط با فرهنگ عمومی و جبهه‌گیری در برابر رسانه‌های پرداخت کننده به موضوع بدحجابی و بی بند و باری در معابر و اماکن عمومی باعث شده تا کمتر توجهی به این مقوله مهم شود و به نوعی میدان کافی برای خودنمایی و تظاهر به حرمت شکنی فراهم شده است.

زمانی که رسانه‌ها به کشف حجاب و بدحجابی در حاشیه رودخانه‌ها و مسیرهای آبی اشاره می‌کنند و در قبال این موضوع اتهاماتی نظیر دشمنی با مردم و سیاهنمایی به آن‌ها داده می‌شود، چنین اتفاقاتی در اماکن عمومی همانند کافه‌های سطح شهر نباید دور از انتظار باشد.

در این خصوص نکته قابل توجه و تامل است، نظارت و بررسی و رسیدگی دقیق و مناسب از سوی دستگاه‌های نظارتی و برخورد قانونی با افرادی است که این‌گونه وارد میدان بی بند و باری می‌شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=327936