اندازه فونت : +
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی:

اقدامات ۴۰ ساله جمهوری اسلامی در محرومیت زدایی کم نظیر است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اقداماتی که در طول ۴۰ سال گذشته در جمهوری اسلامی در راستای رفع محرومیت زدایی انجام شده کم نظیر است اما این به معنا نیست که محرومیت ها تمام شده است.

به گزارش اروم‌نیوز، علی مصطفوی صبح امروز در جلسه ستاد پشتیبانی از اردوهای طرح هجرت و جهادی آذربایجان‌غربی که با حضور جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، جمعی از مدیران و مسئولان مربوطه در استانداری ترتیب یافت، اظهار داشت: ایران جز ۱۰ کشور حادثه خیز دنیاست که از میان ۴۳ بلای طبیعی ثبت شده، ۳۴ مورد آن در کشور ما رخ داده است.

وی، افزود: در سیل اخیر آذربایجان غربی جز اولین استان هایی بود که برای کمک به مردم منطقه ورود پیدا کرد در گلستان و لرستان و سایر مناطق آسیب دیده، به همین لحاظ آذربایجان غربی استان برتر در امر کمک رسانی به مردم سیل زده شناخته شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اگر امروز در برخی نقاط کشور مناطق محروم وجود دارد، به معنای این نیست که کاری انجام نشده، ابراز کرد: اقداماتی که در طول ۴۰ سال گذشته در جمهوری اسلامی در راستای رفع محرومیت زدایی انجام شده کم نظیر است اما این به معنا نیست که محرومیت ها تمام شده است و در حال حاضر برخی از مناطق و شهرها محروم هستند که باید به آن ها رسیدگی شود.

مصطفوی تاکید کرد: طی ۴۰ سال گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پیشرفت های چشمگیری در حوزه احداث راه ها، آب آشامیدنی، برق، پیشرفت های پزشکی و … حاصل شده که به هیچ عنوان قابل قیاس با زمانیش از انقلاب نبوده اما محرومیت هایی هنوز باقیست که باید با مشارکت هم در راستای رفع آن بکوشیم.

وی با بیان اینکه در دفتر ریاست جمهوری دفتری به نام رسیدگی به مناطق محروم فعالیت دارد، افزود: زمانی که به روستاییان مرزنشین اعلام می کنند می توانند از فروش نفت بهره مند باشند به معنای این است که دولت سعی دارد کاستی های موجود را جبران و رفع کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=327149

مطالب مرتبط