اندازه فونت : +
کلانتری

به گزارش اروم نیوز، عیسی کلانتری روز گذشته در دیدار با سفیر ترکیه در ایران، با اشاره به عملیات احداث ازجانب دولت ترکیه، اظهار داشت: این دیوار از بعد تروریسم  و امنیت به نفع هر دو کشور است، اما باید راهکار هایی هم دیده شود تا باعث عدم تردد،ایجاد مشکل آبشخور و قطع ارتباط ژنتیک حیات وحش در دو کشور نشود، چون واقعا جبران این اتفاقات امکان پذیر نیست.

وی، در خصوص دریاچه ارومیه و انتقال آب از دریاچه وان به ارومیه، گفت: این امکان وجود دارد که آب اضافی از دریاچه وان، وارد دریاچه ارومیه شود، زیرا خشک شدن دریاچه ارومیه تهدیدی جدی برای منطقه خواهد بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، در خصوص مساله خشک سالی در ایران، بیان کرد: متاسفانه کشور ایران از سال ۱۳۷۸ تا کنون شاهد خشکسالی است و فقط دراین ۲۰ سال ۳ سال پربارش داشته ایم که امسال هم جز همان سال هاست.

وی، با اشاره به توانمندی ترکیه در خصوص تولید فیلتر خودرو های دیزلی گفت: بحث آلودگی هوا در کلانشهر ها  یکی از موضوعات مهم کشور ما و یکی ازعلل آلودگی هوا خودرو های دیزلی است. از کشور ترکیه می خواهیم که در زمینه ساخت این فیلترها به ایران کمک کند.

سفیر جمهوری ترکیه در ایران ضمن خرسندی از این دیدار گفت: تهران یکی از زیبا ترین شهرهایی است که دیده ام و کشور ایران، وطن دوم، دوست و متحد ما در شرایط مختلف بوده است.ضمن اینکه کشور ترکیه، مثل همیشه آماده همکاری های محیط زیستی و تکنولوژیک با ایران است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=322640