∴ اعزام ۲۰۰۰ روحانی در ماه رمضان به نقاط مختلف آذربایجان‌غربی

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خبر داد؛

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از اعزام ۲ هزار روحانی همزمان با ماه مبارک رمضان به مناطق مختلف آذربایجان غربی خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام محمد داداش زاده عصر روز گذشته در گفت و گو با خبرنگاران، با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و با اشاره به اعزام ۲ هزار روحانی همزمان با ماه مبارک رمضان به مناطق مختلف آذربایجان غربی، اظهار داشت: این روحانیون شامل مبلغ و مبلغه همزمان با ماه رمضان با هدف ترویج احکام شرعی، مسائل اعتقادی، تبلیغ اسلام و بیان معارف اسلامی، آداب روزه داری و عبادت در مناطق مختلف شهری و روستایی استان به تبلیغ و فعالیت می ‌پردازند.

وی، افزود: روحانیون و مبلغان دینی از ابتدای ماه رمضان تا پایان عید فطر در مناطق مختلف استان حضور خواهند داشت و احکام و مسائل دینی، همچنین آسیب‌های اجتماعی امروز که به یک معضل اجتماعی در جامعه تبدیل ‌شده برای کاهش آسیب‌ های جامعه اهتمام بیشتری خواهند داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، ادامه داد: برگزاری محافل قرآنی اعم از تفسیر، ترجمه و جمع ‌آوری قرآن، بیان معارف قرآنی، برگزاری گفتمان ‌های دینی و اردوهای فرهنگی ویژه جوانان و نوجوانان از برنامه‌ های جانبی این مبلغان در ماه رمضان است.

وی، با تاکید بر ترویج آموزه‌های قرآنی و دینی در جامعه عنوان کرد: ماه مبارک رمضان فرصت ارزشمندی برای تعبد، عبادت برای مؤمنین و روزه‌داران و ترویج آموزش، قرائت و تربیت نسل دینی و قرآنی در جامعه محسوب می‌شود.

حجت الاسلام داداش زاده، از برگزاری مراسم جمع خوانی قرآن کریم در تمام شهرهای استان خبر داد و گفت: همچنین همزمان با ماه مبارک رمضان در شهرستان‌های ارومیه و میاندوآب دو نفر از اساتید مجمع عالی تفسیر اعزامی از قم به تفسیر آیات نورانی کتاب آسمانی خواهند پرداخت.

وی، با اشاره به برگزاری مراسم تفسیر قرآن سوره غافر در ماه مبارک رمضان افزود: این ویژه برنامه قرآنی در ۱۰ شهرستان استان به همت این اداره کل برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن در تمام شهرهای استان گفت: در این محافل انس که هر سال با استقبال گسترده مردم مؤمن و روزه دار استان همراه است امسال قاریان برجسته کشوری و استانی حضور خواهند داشت.

وی، با بیان اینکه برای استقبال گسترده و بهتر از ماه مبارک رمضان مراسم غبارروبی مساجد برگزار شده است افزود: بنا به فرموده نبی مکرم اسلام در ماه رمضان نفس کشیدن و حتی خواب مؤمن عبادت به حساب می‌آید و هر آیه از قرآن که تلاوت کند ثوابی برابر با تلاوت کل قرآن را دارد و چه نیکوست که بتوانیم از لحظه به لحظه ماه مبارک رمضان برای خواندن قرآن و تضرع به درگاه خدا استفاده کنیم.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=321684

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات