اندازه فونت : +
رئیس کمیته امداد خوی:

کمک ۲۲۰ میلیون تومانی مردم خوی به سیل زدگان کشور

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خوی گفت: مردم نوع دوست و فهیم شهرستان خوی طی یک ماه اخیر از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و مراکز خیره در مجموع بالغ بر دو میلیارد و دویست میلیون ریال به مناطق سیل زده کمک های نقدی و غیر نقدی ارسال کرده است.

به گزارش اروم نیوز، قادر ولی نژاد در گفت و گو با آذرباخیش با تشریح خدمات کمیته امداد این شهرستان در راستای جمع آوری کمکهای مردمی برای سیل زدگان کشور، گفت: کمیته امداد شهرستان خوی به دنبال وقوع سیل و نیاز به جمع آوری کمکهای مردمی سریعا پایگاهای دریافت این کمکها را در سطح شهرستان ،مساجد و هیئت ها راه اندازی کرد که حضور نهادهای مختلف نیز در این امر چشم گیر بوده است.

وی، با تقدیر از مردم شهرستان خوی آنها را با پیشنیه ای مذهبی و فرهنگی غنی در بحث امداد و کمک هرزمان پیشتاز معرفی و میزان کمکهای مردمی جمع آوری شده تاکنون را بیان و اظهار داشت: ۴۶ میلیون تومان کمک نقدی، ۷۲ میلیون تومان نیز کمک های غیر نقدی در قالب اقلام مورد نیاز جمع آوری شده و ۱۰۰ میلیون کمک نقدی و غیرنقدی نیز توسط مراکز بانوان و ۲۲۰ میلیون نقدی و غیر نقدی توسط نهادهای مرتبط با کمیته امداد و مراکز نیکوکاری برای سیل زده گان اهدا شده است و در حال حاضر نیز این پایگاهها جهت جمع آوری کمکهای مردمی دایر هستند.

رئیس کمیته امداد شهرستان خوی، در ادامه اقدامات انجام شده توسط کمیته امداد شهرستان خوی در سال ۹۷ را بیان و تشریح کرد: این نهاد در شهرستان خوی بالغ بر ۲میلیارد و هفتصد میلیون تومان در سال ۹۷ کمکهای مردمی را جهت یاری رساندن به اقشار ضعیف و کم درآمد جمع آوری و علاوه بر کمکهای مستقیم به نیازمندان برنامه هایی در قالب شناسایی اقشار نیازمند،ایتام و اجرای طرحهای اشتغال زایی و آموزشی را اجرا کرد.

وی، گفت: ۱۷۰۰ حامی فعال در سال ۹۷، ۱۰۰۰ کودک یتیم را توسط این نهاد در حمایت خود قرار دادند و همچنین از ۲۸۰۰ صندوق بزرگ کودک در سطح شهر یک میلیارد تومان جمع آوری شده است. و در ماه رمضان امسال نیز همانند قبل طرحهای شناسایی ایتام و نیازمندان و نیز جذب کمکهای مردمی اجرا خواهد شد.

ولی نژاد، افزود: در بحث اشتغال زایی این نهاد در سال قبل مبلغی بالغ بر ۳میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به ۲۰۲ نفر وام قرض الحسنه در قالب طرحهای مختلف اشتغال زایی به مددجویان اعطا کرده است و نیز در بحث آموزش کارگاههای آموزشی طرحهای خوداشتغالی و زود بازده برای ۳۶۶ نفر از مددجویان برگزار شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=319963