اندازه فونت : +
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی؛

سیل موجب خسارت به ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس برآوردهای اولیه کارشناسان  تا ۲۰ فروردین ماه سال جاری به بیش از ۴ هزار و ۸۲۲ هکتار از اراضی زراعی و باغی ، تاسیسات و امور زیر بنایی استان بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه‌ها خسارت وارد شده است.

به گزارش اروم نیوز، رسول جلیلی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به خسارت های وارد شده به اراضی کشاورزی استان، اظهار داشت: بیشترین میزان خسارت وارده در بخش کشاورزی بر اثر بارندگی های اخیر، از سطح شهرستان‌های میاندوآب، پیرانشهر، بوکان و سردشت گزارش شده است و شهرستانهای تکاب ،ارومیه ، شاهین دژ، مهاباد، نقده واشنویه نیز به ترتیب در سطح کمتری از جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها دچار خسارت شدند.

وی،تصریح کرد: طبق ارزیابی های انجام شده، ارزش ریالی خسارت وارد شده ۴۳۲ میلیارد و ۵۰۴ میلیون ریال بوده که ۳۶۷ میلیارد و ۵۹۲ میلیون ریال آن مربوط به اراضی زراعی و باغی ، ۵۸ میلیارد و ۸۲ میلیون ریال در بخش تاسیسات و امور زیر بنایی کشاورزی و ۶ هزار و ۸۳۰ میلیون ریال نیز در بخش دام و طیور و آبزیان گزارش شده است.

رییس سازمان جهاد  کشاورزی آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: هماهنگی های لازم مبنی بر تشکیل اکیب های تعیین خسارت در بخشهای سیل زده استان انجام شده است و تیم‌های تعیین خسارت با هماهنگی فرمانداری‌ها و صندوق بیمه کشاورزی استان جمع بندی نهایی میزان خسارت را در روزهای اینده متعاقبا اعلام می‌کنند و پیش بینی می کنیم این میزان سطح خسارت افزایش یابد.

لازم به ذکر است؛ در سال گذشته نزدیک به هزار میلیارد تومان ناشی از حوادث غیرمترقبه اعم از سیل، سرمازدگی، تگرگ، خشکسالی خسارت وارد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=319562

مطالب مرتبط