اندازه فونت : +
لایروبی رودخانه
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی:

لایروبی ۷۴ کیلومتر از رودخانه‌های آذربایجان‌غربی برای مقابله با سیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: لایروبی ۷۴ کیلومتر از رودخانه های استان در نقاط آسیب پذیر در طی ۱۰ روز اول سال جاری انجام شد که نتیجه این اقدامات و مدیریت منسجم باعث جلوگیری از بروز سیلاب و آسیب رسانی به زیر ساختهای مهم و تاسیسات شد.

به گزارش اروم نیوز، کیومرث دانشجو صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای احیای دریاچه ارومیه از سال ۹۳ تاکنون ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است که از این میزان، یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون متر مکعب مربوط به سال آبی ۹۸-۹۷ است.

وی با بیان اینکه از سال ۹۳ تاکنون دولت برای احیا دریاچه ارومیه و لایروبی انهار ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به این سازمان تخصیص داده است، ابراز کرد: متناسب با این اعتبارات ۱۱۳ کیلومتر از رودخانه های اصلی منتهی به دریاچه ارومیه و ۲۹۰ کیلومتر از انهار لایروبی شده اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی افزود: از اعتبارات شرکت نیز عملیات لایروبی ۱۰۵ کیلومتر از رودخانه ها و ۲۵۴ کیلومتر از انهارانجام یافته است.

دانشجو همچنین ۷۰ مورد سردهنه سازی و بازسازی تاسیسات مهم آبی استان را از جمله اقدامات مهم این شرکت برای تسهیل انتقال آب به دریاچه ارومیه برشمرد.

وی گفت: طی فروردین سال جاری ۵۶۰ میلیون متر مکعب آب از سدهای استان به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به بارش های سیل آسا و مخرب اخیر در کشور به تشریح اقدامات مهم انجام شده در راستای مدیریت سیل در استان پرداخت.

دانشجو با اشاره به اقدامات بموقع وسریع مدیریت بحران استان در مقابله با سیل فروردین سال جاری گفت: اقدامات وسیع و گسترده ای در سطح استان برای مقابله با سیلاب ها در نقاط حادثه خیز به عمل آمد که  می توان به لایروبی ۷۴ کیلومتر از رودخانه های استان در نقاط آسیب پذیر در طی ۱۰ روز اول سال جاری اشاره کرد که نتیجه این اقدامات و مدیریت منسجم باعث جلوگیری از بروز سیلاب و آسیب رسانی به زیر ساختهای مهم و تاسیسات در شهرستانهای  ارومیه،  مهاباد، میاندوآب، شاهین دژ، نقده، بوکان و سلماس شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=319504

مطالب مرتبط