اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز به نقل از کانی پرس، شبکه بهداشت و درمان بوکان از ۳ سال قبل یعنی ۱۲ دوره ۳ ماهه تاکنون همچنان به صورت سرپرستی اداره می شود که خود یک رکورد محسوب می شود.

سه سال از انتخاب سرپرست شبکه بهداشت و درمان بوکان می گذرد؛ سرپرستی که تنها می توانست برای ۶ ماه تمدید شود ولی اکنون ۱۲ دوره پیاپی است که این حکم تمدید می شود.

با اینکه بارها از طریق رسانه ها غیرقانونی بودن سرپرستی ایشان اعلام شده اما مسؤلان بوکان همچنان سعی دارند مدیریت شبکه بهداشت ودرمان بوکان را با سرپرستی اداره کنند.

بعد از رفتن محمد مقصد حق رئیس سابق حوزه بهداشت و درمان بوکان محمد عباسی که از نزدیکان نماینده بوکان به شمار می اید به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان بوکان معارفه شد.

عباسی جدای از سرپرستی شبکه بهداشت و درمان بوکان به عنوان رئیس و مدیر آزمایشگاه پزشکی در حال فعالیت است که طبق قانون تمامی مؤسسات پزشکی از جمله آزمایشگاه باید مسؤل فنی واجد شرایط داشته باشند و در آزمایشگاه حضور داشته باشند.

سرپرستی اداره شدن شبکه بهداشت و درمان بوکان در حالی است که مدت زمان قانونی برای سرپرستی سازمان ها و ادارات دولتی یک دوره سه ماهه بوده که یک دوره نیز قابل تمدید است و در مجموع یک اداره دولتی می تواند تنها شش ماه به صورت سرپرستی اداره شود.

علاوه بر عدم وجاهت قانونی سرپرست بعد از دو دوره ۳ ماهه آن به نظر می رسد از لحاظ قانونی نیز سرپرست نمی تواند پس از طی این زمان اسناد اداره را امضا و یا حکمی صادر کند.

حال و با گذشت ۳ سال یعنی ۱۰ دوره تمدید حکم سرپرستی رئیس حوزه بهداشت و درمان سومین شهر پرجمعیت استان، سوالی مهم در بین همشهریان بوکانی شکل گرفته است که آن هم این است؛ علت چشم پوشی مسؤلان بوکان از تخلفی سه ساله چیست؟

آقایان مسؤل اگر روزی جان شهروندان بخاطر این سهل انگاری و بی مسؤلیتی به خطر بیافتد آیا مسؤلیت آن را برعهده می گیرید؟

هرچند در این دوره ۳ ساله سرپرستی شبکه بهداشت و درمان موفقیت های فراوانی را نیز به دست اورده و همچنین با استخدام نور چشمی های مسئولان به یکی از مهم ترین کانون های توجه رسانه های بوکان و مردم این شهر تبدیل شد.

حال باید دید بعد زاز تمدید ۱۲ دوره ای سررست شبکه بهداشت و درمان بوکان مسولان این شهر به دنبال نهایی کردن حکم ریاست این اداره مهم خواهند بود یا همچنان می خواهند اداره ان را با سرپرستی دنبال کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=319452