اندازه فونت : +
هلال احمر

به گزارش اروم‌نیوز، سعید رهبر سوره شامگاه جمعه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، در خصوص آمار عملیات نوروزی این جمعیت، اظهار داشت: در بازه زمانی ۲۸ اسفند ماه ۹۷ تا ۱۵ فروردین ماه امسال، ۱۸ هزار و ۷۷۱ مسافر نوروزی به کمپین نه به تصادفات جاده‌ای پیوسته‌اند.

وی، با اشاره به اینکه در این مدت ۱۳۵ هزار و ۳۰ نفر به پست‌های نوروزی مراجعه کرده‌اند، افزود: از این تعداد ۱۴ هزار و ۱۲۴ نفر به ایستگاه‌های سلامت، ۱۰ هزار و ۵۷۰ نفر به خیمه‌های نماز، ۱۲ هزار و ۸۸۳ نفر به خیمه‌های دوستدار کودک و یک هزار و ۲۱۷ نفر به خیمه‌های سحاب مراجعه داشته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: برای راهنمایی مسافران در این مدت ۴۶ هزار و ۵۲۳ عدد نقشه و ۳۷ هزار عدد بروشور بین مسافران توزیع شده که با احتساب سایر محصولات مجموع این بسته‌های فرهنگی برابر با ۱۱۸ هزار و ۷۹۵ مورد می‌شود.

وی، گفت: در طول اجرای طرح ایمنی و سلامت نوروزی حدود ۱۶۴ مورد حادثه وجود داشت که ۱۴۴ مورد از آن‌ها حوادث جاده‌ای بوده است.

رهبرسوره، ابراز داشت: در کل حوادث رخ داده یک هزار و ۴۲۷ نفر دچار حادثه شدند و همچنین ۵۳ نفر به صورت اضطراری اسکان یافتند.

وی، در پایان گفت: در کل این اقدامات ۳ هزار و ۳۰۱ نیروی عملیاتی، ۵۸۲ دستگاه آمبولانس، ۲۲۰ دستگاه خودروی نجات، ۵۵ دستگاه خودروی کمک‌دار و هفت فروند بالگرد حضور داشتند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط