اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، سهراب حیدری امروز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح سلامت نوروزی، اظهار کرد: طرح تشدید سلامت نوروزی از  ۲۰ اسفند سال گذشته آغاز شده و تا ۱۵ فروردین امسال ادامه دارد و در این راستا واحد بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت می کند.

مدیرشبکه بهداشت و درمان میاندوآب افزود: در راستای این طرح اقداماتی مانند نظارت بر بهداشت اماکن و مراکز تهیه مواد غذایی، بهداشت آب، پایانه مسافربری، اماکن متبرکه و مساجد، سرویس‌های بهداشتی عمومی، استخرها و مراکز عرضه، نمایشگاه‌های بهاره و نمونه‌برداری آب و مواد غذایی، جایگاه‌های سوخت،  هتل‌ها و رستوران ها نظارت می شود.

وی گفت: از ابتدای آغاز این طرح در میاندوآب، واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان میاندوآب یک هزار و ۹۷۹ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ۳۵۲ مورد بازدید از اماکن عمومی و ۶۹ مورد بازدی از اماکن بین راهی انجام داده است.

حیدری تصریح کرد: در این زمینه ۳۵۱ مرکز و اماکن متخلف به مراکز قضایی و دادگاه معرفی و ۱۲ واحد متخلف و ۲ واحد بین راهی متخلف پلمپ شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان میاندوآب اظهار کرد: در راستای این طرح مقدار سه هزار و ۵۲ کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی نیز کشف و معدوم شده است.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح، ۱۲۰ شکایت مردمی در سامانه ۱۹۰ ثبت شده بود، که به آنها نیز رسیدگی شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط