اندازه فونت : +
انتظار
حسن انتظار در نشست خبری مطرح کرد؛

اتاق بازرگانی حیاط خلوت دولتی‌ها نیست/ واحدهای اقتصادی مطالبات خود را به هیات رئیسه اتاق بازرگانی منتقل کنند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه با تاکید بر اینکه این اتاق هرگز به‌عنوان حیاط خلوت دولتی‌ها نخواهد بود، گفت: واحدهای اقتصادی برای انعکاس مطالبات و مشکلات خود به مسئولین با اتاق بازرگانی همکاری داشته باشند و این مشکلات را به هیات رئیسه منتقل کنند.

به گزارش اروم‌نیوز، حسن انتظار ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی ارومیه، اظهار داشت: هزینه‌ها و بودجه‌های اتاق بازرگانی توسط اعضا تامین می‌شود و تمام کاستی‌های موجود نیز از طریق اتاق ایران ارائه می‌شود و هیچ بودجه و وابستگی مالی به دولت نداریم.

وی، افزود: تعامل با مدیران و مسئولین دولتی و دستگاه‌های مختلف نظیر بانک‌ها جزو الزامات فعالیت اقتصادی محسوب می‌شود ولی این به معنای اتاق خلوت شدن اتاق بازرگانی برای دولتی‌ها نیست.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، عنوان کرد: تنها در بخش اعزام هیات‌های تجاری به خارج از کشور که با مسئولیت اتاق باشد یا پذیرایی از میهمانان خارجی که توسط اتاق بازرگانی دعوت شده‌اند، در صورتی که مسئولین دولتی نیز حاضر باشند هزینه سفر آن‌ها را متقبل می‌شویم و در غیر این صورت هزینه مسافرت‌ها یا استقبال از هیئات تجاری بر عهده مرکز سرمایه‌گذاری است.

وی، ادامه داد: طی سال‌جاری با همکاری و مشارکت اتاق ایران موفق شدیم تا ساختمان فعلی اتاق بازرگانی ارومیه را در ۲ طبقه گسترش دهیم و اتاق‌های جلسه ویژه جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و نیز جلسات هیات رئیسه را راه‌اندازی کنیم که این امر می‌تواند در ادامه مسیر جلسات و نتیجه‌گیری مطلوب اثربخش باشد.

انتظار، با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی قدرت اجرایی ندارد، گفت: در این زمینه باید در جلسات مختلف با حضور مسئولین دولتی حاضر شده و به ارائه مشکلات بخش خصوصی بپردازیم که این نیز بدون مشارکت و همکاری مدیران واحدهای تجاری و فعالات حوزه اقتصادی مقدور نخواهد بود.

وی، ابراز داشت: مطالبه‌گری در مورد مشکلات موجود واحدهای اقتصادی مختلف و پای کار آوردن مسئولین دولتی و بانک‌ها برای حل این مشکلات جزو وظایف اتاق بازرگانی است که در این مورد تلاش‌های بسیاری صورت پذیرفته و تا حدودی نیز موفق شده‌ایم از بار سنگین مشکلات واحدهای تجاری بکاهیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، اجرای برنامه‌های مناسب جهت سهولت در امورات فعالان اقتصادی را جزو اصلی‌ترین حوزه‌های کاری این بخش برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه امروز مسئولین دولتی به دلیل مطالبه‌گری روسای اتاق سراسر کشور ابلاغیاتی را به بانک‌ها ارائه کرده‌اند که مدیران واحدهای اقتصادی به خاطر بدهی‌های بانکی دچار ضرر بیشتر نشوند و از تعطیلی واحدها جلوگیری شود که همین موضوع می‌تواند زمینه‌ساز حل بسیاری از مشکلات باشد.

وی، در پایان سخنان خود، با انتقاد از پیمان‌سپاری خاطرنشان کرد: متاسفانه با اجرای پیمان‌سپاری تمام تعهدات واحدهای اقتصادی دچار مشکل شده‌اند و کشورهای مقصد از پذیرش تعهدات خودسرباز می‌زنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط