اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز، مسابقات گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ارومیه برگزار شد.

این مسابقات روز پنج شنبه دوم اسفند ماه در دو بخش بانوان و آقایان در دو رده سنی جوانان و بزرگ سالان با حضور ۸۰ ورزشکار از شهرستان‌های ارومیه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، میاندوآب، چایپاره، محمدیار و قوشچی در مواد ۲۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۸۰۰  متر، ۱۵۰۰ متر، ۳۰۰۰ متر، پرتاب وزنه، پرش طول و پرش ارتفاع در سالن اختصاصی دو و میدانی شهید امینی ارومیه برگزار و به نفرات برتر حکم و مدال و به نفراتی که به رکوردهای ورودی دست یافتند جوایز نقدی پرداخت شد.

نفرات برتر در رده سنی بزرگ‌سالان هر دو بخش آقایان و بانوان با توجه به سهمیه‌های اعلامی فدراسیون دو و میدانی و رکورد های کسب شده با نظر کمیته فنی به مسابقات آغاز فصل قهرمانی کشور که روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ در تهران اعزام خواهند شد.

در بخش بانوان و در ماده ۲۰۰ متر جوانان مرضیه امجدی از شهرستان ارومیه بازمان ۲۸:۳۵ ثانیه با ایستادن در سکوی قهرمانی صاحب گردن آویز طلا شد و مریم تبریزی از شهرستان ارومیه بازمان ۳۰:۸۴ ثانیه نایب قهرمان شد و دنیا جوانمرد از قوشچی بازمان ۳۲:۱۰ ثانیه بر سکوی سومی قرار گرفت.

در ماده ۲۰۰ متر بزرگسالان بانوان نیز زینب خانزاده از شهرستان میاندوآب بازمان ۲۵:۵۸ ثانیه اول شد، سایه افروشه از شهرستان بوکان بازمان ۳۷:۵۴ ثانیه دوم شد و نازی قربانی از شهرستان ارومیه بازمان ۳۸:۲۸ ثانیه سوم شد. همچنین در بخش ۴۰۰ متر جوانان روژبین جهانی از شهرستان ارومیه تنها شرکت کننده این ماده به رکورد ۱:۰۶:۶۵ دقیقه دست یافت.

در بخش ۴۰۰ متر بزرگ سالان روژین جهانی از شهرستان ارومیه بازمان ۱:۰۷:۰۰ دقیقه به عنوان قهرمانی دست یافت، شیرین مقتدر از شهرستان ارومیه بازمان ۱:۱۶:۰۰ دقیقه نایب قهرمان شد و خاتون اکبری از شهرستان میاندوآب بازمان ۱:۳۷:۳۷ دقیقه در سکوی سوم ایستاد.

در ماده ۸۰۰ متر جوانان الهام امین خواه از شهرستان ارومیه بازمان ۲:۳۶:۷۱ دقیقه صاحب گردن آویز طلا شد و تینا سوداگر از شهرستان ارومیه بازمان ۲:۴۹:۴۴ دقیقه به مدال نقره دست یافت و صحرا صابر نعمتی از شهرستان ارومیه بازمان ۲:۵۵:۰۰ دقیقه به مدال برنز رسید .

در ماده ۱۵۰۰ متر جوانان سپیده اسلام پرست از شهرستان ارومیه بازمان ۶:۰۳:۰۰ دقیقه بعنوان قهرمانی دست یافت و فریبا نوری از شهرستان ارومیه بازمان ۷:۱۵:۷۵ دقیقه نایب قهرمان شد. همچنین در بخش ۱۵۰۰ متر بزرگ سالان نرگس فرهمندی از شهرستان ارومیه بازمان ۶:۲۷:۰۰ به مدال طلا دست یافت و بهار میر قدسی از شهرستان ارومیه بازمان ۷:۴۳:۰۰ صاحب مدال نقره شد و رویا ابراهیمی از شهرستان بوکان بازمان ۹:۰۱:۰۰ به مدال برنز بسنده کرد.

در ماده ۳۰۰۰ متر جوانان نازلی صبوری از شهرستان ارومیه بازمان ۱۲:۲۸:۵۴ دقیقه برسکوی قهرمانی ایستاد و مهسا پور شیرین از محمد یار با زمان ۱۵:۳۰:۰۲ دقیقه نایب قهرمان شد و مهری صالحی از شهرستان بوکان بازمان ۱۹:۲۸:۰۰ دقیقه سوم شد.

در بخش ۳۰۰۰ متر بزرگسالان نیز نساء دولخانی از شهرستان ارومیه بازمان ۱۲:۲۱:۲۶ دقیقه با شکستن رکورد ورودی و دریافت جایزه نقدی به عنوان قهرمانی دست یافت و لعیا فرجی از شهرستان ارومیه بازمان ۱۳:۱۳:۰۰ دقیقه به عنوان نایب قهرمانی رسید و منیژه موسی الرضایی از قوشچی بازمان ۱۷:۳۰:۰۰ دقیقه صاحب گردن آویز برنز شد.

در پرش طول جوانان ملیسا نجف اشرفی از شهرستان ارومیه به رکورد ۴ متر و۵۲ سانتی متر دست یافت و در پرتاب وزنه جوانان سارا پور شیرین از محمد یار اول شد و معصومه یوسفی از شهرستان ارومیه در جایگاه دوم ایستاد و در پرتاب وزنه بزرگ سالان نیز مهناز مسعودی از میاندوآب با پرتابی به میزان ۷ متر و ۲۶ سانتی متر به مقام اول دست یافت و لاله رضوی از شهرستان تکاب دوم شد.

در بخش آقایان و در ماده ۲۰۰ متر جوانان شایان حسین زاده از شهرستان ارومیه بازمان ۲۳:۸۰ ثانیه صاحب گردن آویز طلا شد، امیر رضا صیادی از قوشچی بازمان ۲۴:۶۳ ثانیه به مدال نقره دست یافت و سینا علیزاده بازمان ۲۵:۰۶ ثانیه مدال برنز را به دست آورد و در ماده ۲۰۰ متر بزرگسالان سیامند پشنگ از شهرستان پیرانشهر بازمان ۲۲:۹۱ ثانیه بعنوان قهرمانی رسید و مهدی احمدی از شهرستان ارومیه بازمان ۲۳:۲۵ ثانیه نایب قهرمان شد و فرشید محرمی از شهرستان چایپاره بازمان ۲۵:۵۰ ثانیه سوم شد.

در ماده ۴۰۰ متر جوانان نیز حسن بهمن نیا بازمان ۵۷:۳۸ ثانیه مدال طلا را از چنگ رقیبان ربود، رامین احمدی بازمان ۱:۰۲:۸۴ ثانیه نایب قهرمانی را بدست آورد و افشین احمدی بازمان ۱:۰۵:۷۳ دقیقه به مدال برنز دست یافت و در بخش ۴۰۰ متر بزرگسالان رضا فتحی بازمان ۵۳:۶۶ ثانیه ضمن کسب عنوان قهرمانی به مدال طلا رسید و محسن زرین بازمان ۱:۰۰:۰۰ دقیقه به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

در ماده ۸۰۰ متر جوانان هم متین ناجی بازمان ۲:۱۳:۰۰ دقیقه به مدال طلا دست یافت و علی اکبر جعفری بازمان ۲:۳۳:۲۷ دقیقه نایب قهرمان شد در ماده ۸۰۰ متر بزرگسالان صادق مظاهری از شهرستان چایپاره بازمان ۱:۵۷:۲۰ دقیقه بعنوان قهرمانی دست یافت، حجت حسن پور از شهرستان ارومیه بازمان ۲:۰۵:۴۶ دقیقه نایب قهرمان شد و فرشاد انجامی از شهرستان ارومیه بازمان ۲:۰۸:۵۰ دقیقه به مدال برنز رسید.

در ماده ۱۵۰۰ متر بزرگسالان هم سجاد میلان از قوشچی بازمان ۴:۳۱:۰۰ دقیقه صاحب گردن آویز طلا شد و محمد ماکویی از شهرستان ارومیه بازمان ۴:۴۱:۰۰ دقیقه به مدال نقره رسید و اسماعیل حق پرست بازمان ۴:۵۰:۰۰ دقیقه مدال برنز را برگردن آویخت.

در ماده ۳۰۰۰ متر جوانان علیرضا نصراله زاده از شهرستان ارومیه بازمان ۹:۴۰:۳۰ دقیقه قهرمان شد و حسن بهمن نیا از شهرستان ارومیه بازمان ۱۱:۲۳:۵۹ دقیقه دوم شد و در ماده ۳۰۰۰ متر بزرگسالان نیز مجید حاجیلو از شهرستان ارومیه بازمان ۹:۳۵:۵۹ دقیقه بر سکوی قهرمانی تکیه زد و یوسف عبدالله پور از شهرستان ارومیه بازمان ۹:۴۴:۰۰ دقیقه نایب قهرمان شد و مسلم ملکلی بازمان ۱۰:۴۱:۹۸ دقیقه صاحب گردن آویز برنز شد.

در ماده پرتاب وزنه جوانان هم محمد حمیدی با پرتابی معادل ۹ متر و ۱۲ سانتی متر قهرمان شد، آرمین قاسم پور با پرتاب وزنه به مسافت ۸ متر و ۳۲ سانتی متر به نایب قهرمانی رسید و سیاوش عبدی نژاد با پرتای به میزان ۷ متر و ۳۱ سانتی متر به مدال برنز دست یافت ودر ماده پرتاب وزنه بزرگسالان نیز سینا حسین زاده باپرتابی به میزان ۱۱ متر و ۱۸ سانتی متر به مدال طلا دست یافت، فرشاد فولادی با پرتابی معدل ۸ متر و ۵۴ سانتی متر نایب قهرمان شد و کامران حججی با پرتاب وزنه به مسافت ۷ متر و ۴۹ سانتی متر سوم شد.

در پرش طول جوانان نیز محمد محمدی با رکورد ۶ متر ۲۲ سانتی متربه مقام قهرمانی دست یافت و میلاد مصطفی پور از شهرستان پیرانشهر با پرشی به میزان ۵ متر و۵۶ سانتی متر نایب قهرمان شد در پرش طول بزرگسالان امید علیزاده از شهرستان ارومیه با پرشی به میزان ۶ متر و ۵۷ سانتی متر اول شد و وفا جوانشیر از شههرستان ارومیه با پرشی معدل ۶ متر دوم شد و شهریار عزیز کمالی از شهرستان پیرانشهر با پرشی معادل ۵ متر و۵۶ سانتی متر در جایگاه سوم ایستاد.

در بخش پایانی و ماده پرش ارتفاع جوانان نیز علی حاجی پور از شهرستان ارومیه با پرشی به میزان ۱۸۵ سانتی متر اول شد و علی عطا حسن زاده از شهرستان ارومیه با پرشی معادل ۱۵۸ سانتی متر دوم شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط