اندازه فونت : +
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی:

زکات در آذربایجان غربی رشد ۵۷ درصدی دارد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی از رشد ۵۷ درصدی زکات جمع آوری شده در استان خبر داد و گفت: امسال ۳۳ میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شده است.

به گزارش اروم نیوز، عزیز سهندی در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ سالگی انقلاب که در محل دائمی نمایشگاه های ارومیه برگزار شد، با بیان اینکه امسال شاهد افزایش ۵۰ درصدی خانوار زیر پوشش کمیته امداد هستیم اظهار کرد: در ابتدای سالجاری ۱۲۵ هزار خانوار استان تحت پوشش بودند که این تعداد به ۱۸۵ هزار خانوار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از اول انقلاب تا کنون، ۶۵ هزار فرصت شغلی با ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات واگذار شده است افزود:  ۴۲ هزار خانوار در این مدت خودکفا شده و از زیر چتر حمایتی کمیته امداد استان خارج شدند.

وی ادامه داد: تا پایان امسال یک هزار و ۴۰۰ خانوار به خودکفایی خواهند رسید.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی بااشاره به کمک هزینه های تحصیلی  افراد تحت پوشش کمیته امداد استان افزود: ۱۷۰۰ دانشجو و طلبه تحت حمایت کمیته امداد استان هستند که ۲ میلیارد تومان در بحث آموزشی و فرهنگی آنها هزینه شده است.

سهندی گفت: امسال ۳۴ درصد مشارکت مردمی افزایش داشت که در این راستا  ۸۴ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی  از طریق خیرین استان کمک شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی از رشد ۵۷ درصدی زکات  جمع آوری شده در استان خبرداد و یادآور شد:  امسال ۳۳ میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار یتیم در استان زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند، خاطر نشان‌کرد: ۱۶ میلیارد تومان طی سال جاری برای ایتام و محسنین استان کمک شده که شاهد رشد ۲۰ درصدی کمک ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه حمایت کمیته امداد بجز در خصوص زنان سرپرست خانوار و سالمندان که امکان خودکفایی ندارند موقتی است تصریح کرد:  ۴۲ هزار سالمند  که ۲۲ درصد سالمندان استان را شامل می شودتحت پوشش کمیته امداد هستند.

سهندی با اشاره به اینکه سیاست کمیته امداد تعامل با مراکز و موسسه های خیریه است نه تقابل، بیان کرد: از ۲۴۳ موسسه نیکوکاری و خیری،۵۰ موسسه با کمیته امداد در ارتباط و تعامل هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=314191

مطالب مرتبط