اندازه فونت : +
خدایاری

به گزارش اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر خدایاری، صبح امروز، در نشست خبری نخستین جشنواره ملی آیات، اظهار داشت: آنچه که روح این جشنواره را شکل می‌دهد و درصدد رسیدن به آن هستیم، پیوند رسانه و آیات است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره این بوده تا بدانیم چه میزان آیات قرآن، منبع الهام رسانه‌ها بوده و جهت داده و محور کار آنها در رسانه قرار می‌گیرد و در جهات مختلفی که امروز احساس نیاز می‌شود، قرآن، مبدا و آمال رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: به ویژه در فاز موضوعاتی که کاربردی بوده و در ارتباط با سبک زندگی، محیط زیست و طبیعت، چالش‌های خانواده و فرهنگ ایثار و شهادت که امروز جامعه ایران اسلامی چهلمین سال خود را تجربه کرد و وارد دهه پنجم شده است، به چه میزان رسانه‌ها این موارد را بازتاب می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۹۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، تصریح کرد: استان آذربایجان غربی با تعداد ۴۷۰ اثر در رتبه نخست، استان گیلان با ۲۴۷ اثر رتبه دوم و استان خوزستان با ارسال ۱۱۴ اثر رتبه سوم بیشترین تعداد آثار ارسالی به نخستین جشنواره ملی آیات را به خود اختصاص داده‌اند.

خدایاری گفت: استان خراسان شمالی نیز با ارسال ۷۳ اثر، استان خراسان رضوی با ۶۰ اثر، سنندج ۳۳، سمنان ۳۰، اصفهان ۲۵ و قزوین با ارسال ۱۰ اثر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد آثار رسیده متعلق به آقایان و ۴۰ درصد برای بانوان است، یادآور شد: آثار ۱۶ نفر در این جشنواره برگزیده شده که از آذربایجان غربی ۱۰ اثر، استان سمنان و سنندج یک اثر و استان خراسان شمالی نیز با ۴ اثر در این جشنواره برگزیده شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در بخش مصاحبه ۱۰۰ اثر ارسال شده بود، اظهار کرد: عکس خبری ۱۳۰ اثر، گزارش ۷۱، ۱۴۵ اثر در بخش مقاله، در بخش قصص قرآنی اثری دریافت نشد و در بخش تخصیص ستون ویژه نیز ۳۰ اثر ارسال شد و درمجموع از ۹ بخش فقط در ۸ بخش آثار ارسال شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=314165