اندازه فونت : +
حجت الاسلام مجتهد شبستری

حجت الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت استقلال و عزت مردم و زیر سلطه اجانب نبودن به عنوان دستاورد مهم پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در دوران پهلوی دیگران در مقدرات کشور دخالت می کردند، اجانب در سفارت های خارجی برای کشور ما وکیل و وزیر تعیین می کردند و این را مکرر در نوشته های خاندان پهلوی می بینیم.

وی افزود: گاهی میزان دخالت ها به قدری زیاد بود که حتی شاه و اطرافیان گلایه می کردند چقدر بیگانگان دخالت در امور داخلی کشور ما می کنند، شاه پهلوی که بدون اجازه غرب کاری از پیش نمی برد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه خیلی از شرکت های نفتی و عمرانی متعلق به بیگانگان بود، ابراز کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به حول و قوه الهی و با گذشت ۴۰ سال از انقلاب، کشور ما روی پای خودش ایستاده و استقلال صد در صدی در کشور ایران اسلامی تحقق پیدا کرده است.

حجت الاسلام شبستری با تاکید بر اینکه در حال حاضر مردم قدرت برتر در کشور هستند، افزود: مردم سالاری در جمهوری اسلامی حرف اول را زده و این مردم هستند که در انتخاب نماینده مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و حتی رهبری نقش ایفا می کنند.

وی با اشاره به دخالت مستقیم و غیر مستقیم مردم در انتخاب مسئولان رده بالای کشور گفت: مردم ایران با حضور در انتخابات متعدد که در چهل سال گذشته در کشور برگزار شده است، با انتخاب مستقیم و غیر مستقیم مسئولان عزت و استقلال خود را ثابت و پای بیگانگان را از مملکت اسلامی دور کردند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان با تاکید بر اهمیت نقش قانون و قانونمداری در کشور بیان کرد: قانون در عرصه های مختلف کشور حاکم است و خود مردم برای خودشان تصمیم می گیرندبنابراین این مسئله به عنوان یک ارزش مهم و دستاورد ارزشمندی است برای انقلاب اسلامی ایران که باید مورد توجه قرار بدهیم.

حجت الاسلام شبستری با تاکید بر شناساندن ابعاد مختلف انقلاب اسلامی به جوانان و نوجوانان دهه چهارم انقلاب، نقش رسانه ها را در این زمینه مهم و تاثیرگذار ارزیابی کرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به پیشرفت های متعدد آذربایجان غربی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اذعان کرد: اگر چهل سال پیش استان را با وضعیت امروز مقایسه کنیم قطعا پیشرفت های زیادی حاصل شده و تمامی روستاها و شهرهای استان در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تحولات مثبت بسیاری در عمران و آبادانی داشته است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان با اشاره به رهبری حکیمانه آیت الله خامنه ای (مد ظله) تاکید کرد: بصیرت و آگاهی و تحلیلی که مردم امروز می توانند از شرایط جامعه داشته باشند با ۴۰ سال قبل قابل مقایسه نیست، هرچند قیاسی که دارم قیاس مع الفارغ است اما امروز رهبری فرزانه و حکیم در راس مملکت قرار دارد، فقیه عادل و زمان شناسی که با تقواست اما پیش از انقلاب فردی فاسق و وابسته به غرب که هیچ اراده ای از خود نداشته و به دین مذهب و مبانی اعتقادی نداشت.

حجت الاسلام شبستری با اشاره به رهبری فقیهانه آیت الله خامنه ای (مدظله) اذعان کرد: مسئولان باید توجه کنند که رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مسائل مربوط به CFT و موارد مشابه هشدارهایی را می دهد و باید طبق قانون هر کسی به وظیفه خودش عمل کند اما رهبری هشدارهای لازم را در پاره ای از مسائل به مسئولان کشوری می دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=313614