اندازه فونت : +
قریشی
آیت‌الله قریشی:

ایران هراسی؛ ناموفق‌ترین پروژه در ایجاد حس ناامیدی نسبت به نظام/ نیروهای جوان و انقلابی در بدنه اجرایی کشور بکارگیری شوند

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری، با تاکید بر اینکه باید مطالبات رهبر انقلاب در خصوص استفاده از نیروهای جوان در بخش‌های دولتی عملی شود، گفت: متاسفانه بی توجهی به نیروی جوانان باعث تنزیل جایگاه خدمت رسانی به مردم شده است.

آیت‌الله سید علی اکبر قریشی در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم، اظهار داشت: موضوعی که اخیرا مورد توجه و تاکید رهبر انقلاب قرار دارد، استفاده از نیروهای جوان و انقلابی در بدنه دولت و دستگاه‌های اجرایی است. این امر باید بیش از پیش در اولویت ادارات و سازمان‌های دولتی قرار گیرد و شرایط برای ورود جوانان به عرصه خدمت در کشور فراهم شود.

وی، افزود: اینکه برخی مدیران و کارکنان پس از چندین سال از بازنشستگی خود همچنان مشغول فعالیت و خدمت باشند و نیروهای جوان توان حضور در میدان خدمت را از دست بدهند امری مورد مذمت و نادرست است که باید توسط مسئولین برای این مشکل چاره‌اندیشی شود.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری، ضمن اشاره به محورهای انقلابی‌گری در جامعه، ولایتمداری را یکی از ضروری ترین شرایط شناخته شدن افراد انقلابی برشمرد و گفت: باید روحیه ولایتمداری و پشتیبانی قاطع از ولایت مطلقه فقیه را در جامعه ارتقا دهیم و این امر نیازمند حضور نیروهای انقلابی و ولایی در بخش‌های مختلف جامعه است تا شاهد تقویت جایگاه انقلابی‌ها باشیم.

وی، ادامه داد: دشمنان برای کاستن از قدرت انقلابی‌ها و نیز دور ساختن نیروهای انقلابی و ولایی از بدنه اجرایی کشور برنامه و طرح‌های مختلفی دارند و از هر روشی برای غلبه بر این ظرفیت کشور دریغ نمی‌کنند. مسئولان باید بیدار باشند و نسبت به هشدارهای رهبری توجه ویژه کنند تا روحیه جهادی و انقلابی پابرجا بماند.

آیت‌الله قریشی، حماقت آمریکا و دیگر کشورهای همراه آن برای ایجاد حس ایران هراسی و اسلام هراسی در جهان را جزو راهبرهای همیشگی این کشورها عنوان کرد و بیان داشت: مسلمانان و آزادیخواهان جهان در شرایط فعلی چنین سخنانی را قبول ندارند و بیشتر به دنبال یافتن راه‌های استفاده از تجربیات ایرانیان در زمینه غلبه بر استکبار هستند.

وی، همچنین در خصوص نحوه ورود دشمن برای تقویت حس ایران هراسی، تصریح کرد: بدگمان کردن مردم نسبت به قدرت دفاعی ایران، ایجاد حس ناامنی در ایران و نیز دخیل دانستن ایران اسلامی در تشکیل گروه‌هایی نظیر داعش از مهم‌ترین دستور کارهای دشمنان برای ایران هراسی در میان مردم جهان است که خوشبختانه اقدامات و عملکرد نیروهای انقلابی در بخش‌های مختلف باعث بی اثر بودن این فعالیت‌ها و نیز بالا بودن قدرت اعتماد عموم به جمهوری اسلامی ایران شده است.

این مفسر برجسته قرآن کریم، وعده الهی در زمینه پیروزی نهایی حق بر باطل را قطعی دانست و ابراز داشت: حتی در شرایطی که نیروهای اسلام در پایین‌ترین تعداد و شرایط خود قرار داشته باشند بالاخره پیروزی نهایی با آن‌ها خواهد بود. این موضوع در شرایط فعلی و دنیای امروز که ایران اسلامی بیشترین آمادگی دفاعی و نظامی را نسبت به هر دورانی دارد و نیز در زمره قوی‌ترین نیروهای مسلح جهان است، امری قطعی و قابل لمس و حصول است.

وی، در پایان سخنان خود، بر لزوم بیداری و بصیرت هرچه بیشتر مردم ایران اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان تاکید و خاطرنشان کرد: خوشبختانه بصیرت و هشیاری مردم در بالاترین سطح خود قرار دارد و همراهی مسئولین در زمینه‌های مختلف با اقشار مختلف مردم به راحتی می‌تواند زمینه لازم برای غلبه بر توطئه‌های دشمنان را فراهم سازد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط