اندازه فونت : +

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی صبح امروز در کنگره شعر عقیله‌العرب با محوریت اشعار زینبی که با حضور هنرمندان و شاعران در مصلای امام خمینی(ره) ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: مجالیس که برای اهل بیت(ع) و با محوریت معرفی آن‌ها برگزار می‌شود باید در جامعه بسط و گسترش یابد.

وی، افزود: ارائه آثار هنری برای معصومین و بزرگان دینی با دید الهی باشد چراکه اگر کاری با نیت الهی نباشد ابتر و ناکام می‌ماند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: نکات قوت چنین برنامه‌هایی باید شناسایی و استخراج شود و در مقابل به نقاط ضعف نیز توجه شود تا به این ترتیب زمینه برای ارتقای سطح کمی و کیفی مراسمات فراهم شود.

وی، ادامه داد: توجه به زندگانی اهل بیت(ع) و به خصوص حضرت زینب(س) در کنگره عقیله‌العرب باید محوریت باشد که شعرا و هنرمندان در این محور اثرات خود را ارائه دهند، همچنین نحوه تربیت و الگوی سبک زندگی آن‌ها باید به عنوان نمونه‌ای برای جامعه امروز تبیین و معرفی شود.

حجت الاسلام قریشی، ضمن اشاره به گوشه‌هایی از زندگانی ائمه(ع) در دوران مختلف، سبک زندگی اسلامی را بهترین روش و نمونه برای بهره‌مند سازی مردم از فضایل آن بزرگواران دانست و ابراز داشت: ایستادگی ائمه(ع) و اهل بیت در برابر ظلم دوران و نیز توسل آن‌ها به خداوند در برابر هر مصیبتی نشان می‌دهد که امروز و در شرایط فعلی می‌توان با دید بهتر و نگاه وسیع‌تری به حوادث و اتفاقات جامعه نگاه کرد.

در ادامه این مراسم، تعدادی از شاعران به ارائه آثار خود پرداخته و در پایان نیز از نفرات برتر کنگره شعر عقیله العرب تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط