اندازه فونت : +
بهادری

سید هادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات و نظر مثبت خود در خصوص این طرح اظهار داشت: ارتقای سطح نمایندگی و ورود چهره‌ های شناخته شده و توانمند در سطح استان به مجلس از نقاط قوت این طرح است؛ با این طرح کیفیت نمایندگی و سطح نمایندگان منتخب افزایش پیدا می ‌کند.

وی، با اشاره به تفاوت نوع انتخابات کنونی با استانی شدن افزود: در انتخابات کنونی هر کاندیدا فقط از حوزه انتخاباتی خود کسب رای می کند، اما با استانی شدن، هر کاندیدا امکان کسب رای از کل استان را دارد و رای گیری در کل استان برگزار می ‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در هر حوزه انتخاباتی هر فرد که با داشتن شرط ۲۰ درصد شهرستانی بیشترین میزان رای در استان را نیز اخذ کند به مجلس ورود پیدا می ‌کند.

بهادری عنوان کرد: داشتن نگاه عمده استانی و از بین رفتن بخشی نگری از دیگر ویژگی ‌های مثبت این طرح است؛ چرا که نمایندگان از سطح استان رای اخذ کرده و نگاه عادلانه به تمام حوزه‌ های استان خواهند داشت، علاوه بر این نمایندگان در مجلس برای جمعیت ۸۰ میلیونی ایران تصمیم گیری می کنندو تنها حوزه انتخابیه خود را در نظر ندارند.

وی اذعان کرد: هم اکنون نمایندگان شهرستان‌ های استان برای کسب امتیاز بیشتر برای شهرستان خود تلاش می ‌کنند، اما با استانی شدن افق دید نمایندگان ملی خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: عادلانه شدن نگاه نمایندگان خانه ملت، توجه به تمام حوزه‌ های استان و پرهیز از معطوف کردن و تمرکز نگاه ‌ها به حوزه‌ ای خاص نیز از ویژگی ‌های مثبت طرح استانی شدن است.

بهادری در جمع بندی سخنان خود طرح استانی شدن انتخابات را در مجموع در ارتقای سطح مجلس مفید عنوان کرد و گفت: رای من به این طرح مثبت است و با استانی شدن انتخابات موافقت دارم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط