اندازه فونت : +

به گزارش اروم‌نیوز، آیین تکریم و معارفه رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و مدیران استانی برگزار شد.
رئیس سابق جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در این مراسم اظهار داشت: مدیریت های سیاسی هستند که انسان ها را به رشد و هدف غایی می رسانند.
ولی عاقلی با تاکید بر اینکه خدامحوری در راس هرم قرار دارد، افزود: هدایت گری و عدالت محوری دو موضوع مهم و خطیری است که به عهده مسئولین نظام اسلامی است.
وی با بیان اینکه ما جا پای کسی میگزاریم که بجای ما خون دادند و ما را رشد دادند، گفت: شهدا مسئولیت ما را دوچندان کردند و دهه ۹۰ سنگرهای مبارزه با تحریم های استکباری است که هدف و توسعه جهاد را باید برای رسیدن به این امر آماده کنیم.
امین رستم زاده، سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی نیز در این مراسم بیان کرد: امید است جهاد دانشگاهی و دانشگاهها بتوانند با یک کار تیمی، علمی و همسان، آرزوی متعالی را برای تعالی نظام انقلاب اسلامی برآورده کنند.
وی با اشاره به شخصیت جهادی دکتر عاقلی رئیس سابق جهاد دانشگاهی استان، اظهار کرد: امروز تکریم از یک شخصیت جهادی و تجلیل از ۱۷ سال جهاد صادقانه، الگوی بی بدیل در مدیریت جهادی و اقتصادی و تجلیل از ایشان تکریم از دانایی، تکریم از فضیلت، دانش، نجابت و بزرگواری و از هیچ ها همه چیز ساختن است.
رستم زاده خاطرنشان کرد: دکتر عاقلی، تجلی مدیریت علمی مبتنی بر اخلاق متعالی بود و جز سرمایه های معنوی و برندهای مجموعه دانشگاهی استان هستند و قبول مسئولیت بعد از کسی که نمره عالی در مدیریت داشت، بسیار سخت است و امید است با اتحاد و همدلی جهادگران دانشگاهی و دکتر عاقلی بتوانیم موفق شویم.
وی یادآور شد: در راستای تحلیل و واکاوی مولفه های پیشرفت یک کشور، برای تحقق پیشرفت در مرحله اول باید زیرساخت های فکری پیشرفت آن کشور نهادینه شود که در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی با راهبردهای خاص، این مهم اتفاق می افتد و دومین مورد نیروی انسانی متخصص و مهارت محور است. سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دانشگاههای ما به جای کارآموخته حرفه ای، دانش آموخته تحویل جامعه می دهند، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی با آموزش کوتاه مدت و فوق تخصصی بین رشته ای این حوزه را نیز پوشش می دهد و باید با سخت افزار توانمند و نرم افزار فکری به فکر توسعه فکر و علم باشیم و با تجاری سازی و کارآفرینی، علم و فناوری به ثروت تبدیل شود.
وی گفت: وقتی دانش و فناوری را به ثروت تبدیل کردیم، می توان ادعا کرد که که علم نافع تولید کرده ایم که حلاوت را بر سر سفره مردم آورده است و جهاد دانشگاهی نیز در راستای این مهم تلاش و جهاد می کند و چاره ای جز مجهز کردن داشته های علمی خود با بال علم و فناوری نداریم.
رستم زاده ادامه داد: تکنیک های اقتصاد دانش بنیان در بحث اقتصاد مقاومتی و تاکتیک های آن در بیانات مقام معظم رهبری نیز تاکید شده است و نگاه های بین رشته ای نیز باید تقویت شوند.
وی با اشاره به ۵ رکن توسعه که هدف گذاری شده است، تصریح کرد: تحقق و تعهد برنامه ای و اسناد بالادستی، توسعه ارتباطی و تعاملی، تحقق توسعه درآمدی، تعمیق حوزه های فعالیتی و تکیه بر رویکرد بین رشته ای و بین حوزه ای و ارتقا ابعاد انگیزشی نیروی انسانی که نیروی جهادی سرمایه بزرگ جهاد دانشگاهی است، از جمله این اهداف به شمار می رود. سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در پایان خاطرنشان کرد: امید است در سایه اتحاد و همدلی تک تک جهادگران واحد و با اتکا به مدل موفق مدیریتی و مشارکتی فعلی واحد که یک الگوی نمونه کشوری در همه معاونت هاست، به موفقیت های بیشتری دست یابیم.
گفتنی است در پایان این مراسم از خدمات ۱۷ ساله دکتر ولی عاقلی تکریم و دکتر امین رستم زاده به عنوان سرپرست جدید جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی معرفی شد.
همچنین دکتر ولی عاقلی به عنوان رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی ارومیه معرفی شد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط