اندازه فونت : +
رییس منابع طبیعی پلدشت خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه پروژه هاي حفاظت مشاركتي در سطحي بالغ بر ۱۰۰ هزار هكتار از مراتع پلدشت

رییس منابع طبیعی پلدشت گفت: سطح مراتع شهرستان ۱۲۰ هزار هكتار بوده كه تفاهم نامه پروژه هاي حفاظت مشاركتي در سطحي بالغ بر ۱۰۰ هزار هكتار از مراتع شهرستان با مجريان طرح هاي مرتعداري و نماينده بهره برداران انعقاد گرديده است و از اين نظر پلدشت رتبه نخست را در بين شهرستان هاي استان كسب كرده است.

به گزارش اروم نیوز، رضا مرادخانی در گفتگو با خبرنگار آراز سسی با اشاره به دوستی و تعامل با طبیعت گفت: دوستی و تعامل با طبیعت امری بسیار مهم بوده و رابطه انسان ها و طبیعت امری اجتناب ناپذیر است.

وی تصریح کرد: انسان ها نقش بسیار مهمی در حفاظت از این سرمایه عظیم را دارند.

رییس منابع طبیعی پلدشت افزود: یكي از راهكارهاي پيشگيري، كنترل و مقابله با پديده خشكسالي، نابودي مرتع و جنگل ها بحث ورود و ذينفع كردن مردم با نگرش اقتصادي كردن طرح هاي حفاظتي است.

به گفته وی سطح مراتع شهرستان ۱۲۰ هزار هكتار بوده كه تفاهم نامه پروژه هاي حفاظت مشاركتي در سطحي بالغ بر ۱۰۰ هزار هكتار از مراتع شهرستان با مجريان طرح هاي مرتعداري و نماينده بهره برداران انعقاد گرديده است و از اين نظر پلدشت رتبه نخست را در بين شهرستان هاي استان كسب كرده است.

مرداخانی با اشاره به اقدامات این اداره گفت: از مهمترين اقدامات اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان در اين طرح مي توان به شناسايي و معرفي گونه هاي سازگار و قابل كشت در محدوده طرح، آموزش مجري به منظور ارتقا توان فكري، شناسايي آفات و امراض گياهي، معرفي مجري جهت استفاده از تسهيلات بانكي و بيمه در صورت لزوم اشاره كرد.

رییس منابع طبیعی پلدشت با اشاره به اهداف این طرح افزود: پيشگيري و كنترل عوامل تهديد و تخريب منابع طبيعي، كاشت و مراقبت از كمربند سبز حائل بين مستثنيات و اراضي ملي، اجراي اقدامات گياه پزشكي در محدوده طرح، پيشگيري ازحريق و اطفاء حريق در محدوده طرح، همكاري در بازسازي و مرمت پروژه هاي حفاظتي گوشه ای از اهداف این پروژه است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=309651