اندازه فونت : +

به گزارش اروم‌نیوز، نخستین همایش فعالان شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی، روز دوشنبه ۱۰ دی‌‌ماه با حضور بهزاد مهركش مسئول مركز مپتا سازمان فضای مجازی بسیج، علی قلهكی مشاور رئيس سازمان فضای مجازی بسیج، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و با شرکت فعالان حوزه رسانه و فضای مجازی در ارومیه برگزار شد.

در آیین افتتاحیه این مراسم، «جلال‌الدین اعظمی» مسئول سازمان فضای مجازی بسیج آذربایجان‌غربی، در سخنانی بیان کرد: سازمان فضای مجازی از ابتدای سال در راستای ماموریت خود اقدام به راه اندازی شبکه مردمی سایبری انقلاب در قالب گردان‌های سایبری نموده و توانسته جمع کثیری از فعالین جبهه انقلاب را در سطح استان جذب، آموزش و سازماندهی کند که حضور فعال بسیجیان گردان‌های سایبری در طول سال در بسترهای مختلف موید آن است.

وی، تاکید کرد: بی شک حضور هوشمندانه بسیج در این عرصه مهم نقطه عطفی در فعالیت جبهه انقلاب در حوزه رسانه خواهد بود و امیدواریم در آینده با ایجاد نهضت تولید محتوا و سایر اقدامات اساسی در بسترهای مختلف و سازماندهی بیش از پیش فعالین این عرصه و شبکه سازی گسترده و هوشمندانه این جبهه به دستان توانمند نیروهای انقلاب رقم خواهد خورد.

اعظمی، با بیان اینکه امروز فضای مجازی به اندازه ۸ سال دفاع مقدس دارای اهمیت است، گفت: ابعاد فضای مجازی به انقلاب اسلامی و به ابعاد آن است به همان اندازه سیاسی و به همان اندازه امنیتی است.

حجت الاسلام و المسلمین «عبدالرحیم نجفقلی‌زاده سرایی» مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم، با بیان اینکه امروز عصر انفجار اطلاعات است، گفت: دشمن و رقبای ما بسیار حرفه ای در حال عمل در فضای مجازی هستند در تقابل باید عملی حرفه ای انجام شود، امروز افرادی که به تازگی سکانداری شهرادری را برعهده گرفته اند درصدد حمایت از کارشناسان غربی و به زبان آوردن سخنان ضد انقلابی اقدام می‌کنند.

وی، با بیان اینکه باید عرصه موفقیت‌های انقلابی به خوبی ترسیم شود، تصریح کرد: حرکت‌های جهادی و انقلابی در طول ۴۰ سال انقلاب زمینه ساز پیشرفت بوده اند و نیروهای انقلاب در اوج مظلومیت ۴۰ سال تمام در مقابل دشمنان ایستادگی کرده اند.

حجت الاسلام سرایی، با تاکید بر اینکه عمل به فرمایشات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری موفقیت را در پی داشته است، عنوان کرد: امروز نتوانسته‌ایم رسالتی که بر عهده داریم به خوبی انجام دهیم. امروز فضای قتلگاه در فضای مجازی در جریان است که در خانه همگان نفوذ داشته و همچون تیغی دولب دارای فرصت و تهدید است.

در ادامه، سرهنگ «جلیل وحیدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌غربی، با اشاره به لزوم اقدام آفندی در حوزه فضای مجازی و حضور پرقدرت نیروهای بسیج در این عرصه، گفت: باید با قدرت بتوانیم آفندی عمل کنیم چراکه در غیر این صورت بازی را باخته‌ایم.

وی، بیان داشت: مردم باید مطالبه‌گر در راستای تحقق ارزش‌های شهدا باشند.

در ادامه برنامه و در قالب دوره آموزشی شبکه‌های اجتماعی، «علی قلهکی» فعال توئیتری و مشاور رئیس سازمان فضای مجازی بسیج، اطلاعاتی در خصوص نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و نیز شرایط همکاری و مشارکت نیروهای انقلاب در حوزه فضای مجازی و جنگ نرم ارائه کرد.

برگزاری جلسه توجیهی ویژه مدیران رسانه‌ها توسط «بهزاد مهرکش» مدیر مرکز مپتا سازمان فضای مجازی بسیج از دیگر بخش‌های این گردهمایی یک روزه بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط