اندازه فونت : +
برف
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی:

بارش ۱۹ سانتی‌متری برف در خوی/ دمای هوای آذربایجان‌غربی کاهش می‌یابد

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه خوی با ۱۹ سانتی متر برف بیشترین بارش برف در آذربایجان غربی را دارد، گفت: دمای هوای استان در ۲۴ ساعت آینده کاهش می یابد.

مهدی صابری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه از اواخر ساعات امروز شاهد افت دما در استان خواهیم بود، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین ۲ درجه زیر صفر و ۸ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وی، در خصوص گرمترین و سردترین شهر های استان در ۲۴ ساعت گذشته، افزود: خوی و چایپاره با ۵ درجه زیر صفر سردترین شهرهای استان و ارومیه با ۸ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان بوده است.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی، گفت: ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته ۴ میلی متر بارش و یک سانتی متر ارتفاع برف داشته در همین خصوص پرانشهر با ۲۰ ملی متر بیشترین میزان بارش ها را به خود اختصاص داده است.

وی، تصریح کرد: بیشترین ارتفاع برف مربوط به خوی بوده که ۱۹ سانتی متر بارش گزارش شده است البته از ساعات بعد از ظهر امروز به مرور کاهش بارش برف و افت دما را شاهد خواهیم بود.

صابری، ادامه داد: همچنین از روز دوشنبه نیز موج ناپایداری وارد استان شده و در برخی از نقاط شاهد بارش ها خواهیم بود که این موج بارش زیادی را به همراه نخواهد داشت.

وی، با هشدار به مردم استان در خصوص بارش برف سنگین در استان، تاکید کرد: با توجه به بارش سنگین برف به ویژه ها در جاده ها از شهروندان عزیز آذربایجان غربی انتظار داریم تا با رعایت موارد ایمنی و تردد کمتر در محورهای مواصلاتی استان، در تامین سلامت خود کوشا باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=308641

مطالب مرتبط