پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

۱۰ اثر برگزیده مسابقه عکاسی با موضوع ‘توانمندی های معلولان در زندگی شخصی و اجتماعی و طبیعت’ از سوی هیئت داوران این رقابت هنری معرفی شد.

به گزارش اروم‌نیوز، رییس جامعه معلولان سردشت در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت افزود: این رقابت هنری به مناسبت بزرگداشت روز جهانی معلولان و با هدف ارزش نهادن بر توانمندی های آنها و به منظور بالا بردن آگاهی جامعه در مورد مشکلات توان یابان، حقوق فردی و اجتماعی این افراد و مبارزه با کلیشه های متداول درباره افراد دارای معلولیت برگزار شد.

گلاله جواهری بیان کرد: به دنبال فراخوان مسابقه از سراسر شهرستان ۲۰۰ اثر از ۱۷۰ عکاس به این مسابقه ارسال شد که از این میان ۱۰ اثر برگزیده از ۱۰ عکاس معرفی شد.

وی افزود: این آثار برگزیده از سوی امیر صباغی، واحد امین پور، هژار عباسی، سیروان بابا آغایی، و متین قاسمی ارسال شده و به عنوان آثار برتر در جلسه شورای اداری معرفی و ۵ اثر دیگر هم به عنوان قابل تقدیر جوایزی را دریافت کردند.

جواهری تصریح کرد: این انجمن ۲۰ عکس برتر این مسابقه را به انتخاب داوران چاپ و در محل دفتر جامعه معلولان به مدت یک هفته به نمایش عموم می گذارد.

از سال ۱۹۹۷ سوم دسامبر از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز معلول اعلام شد هر سال در سراسر دنیا موسسات خیریه و دست اندرکاران این حوزه تلاش می کنند تا آگاهی همه اقشار جامعه را در این خصوص ارتقاء دهند.

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=306743

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه