اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز به نقل از  بُلفَت، امام جمعه و رییس مجمع بسیج سردشت در نخستین مجمع بسیج شهرستان، مهاجرت تحصیل کردگان به کشورهای غربی را ناشی از عدم اشتغال آنها بیان کرد و گفت: دولت در این راستا باید به اشتغال جوانان توجه کرده و زمینه های شکوفایی آنها را فراهم کند.

ماموستا محمد واوی، افزود: مهاجرت دانش آموختگان در کنار تباهی سرمایه های اجتماعی، سبب می شود تا در هنگام مراودات برخی از فرهنگ های غیردینی در ارتباط با حجاب، منکرات و معروفات به جامعه منتقل و به تغییرات فرهنگ منجر شود.

وی، تصریح کرد: در چهلیمن سالگرد انقلاب اسلامی انتقال اندیشه های انقلابی به نسل های جویای الگو یکی از ضروریات است اما اگر مهاجرت ناشی از نبود شغل به عنوان یکی از پدیده های اجتماعی مورد نظر قرار نگیرد دیگر نسلی برای آشنایی با آن دوران وجود نخواهد داشت.

ماموستا واوی، با بیان اینکه بسیج عمومی نیاز امروز کشور است، گفت: بسیج به عنوان مدافع ارزش های انقلاب همواره مطرح و در بسیاری از زمینه های علمی و تخصصی کشور ورود پیدا کرده است ولی توسعه همه جانبه و رفع مشکلات به بسیج عمومی نیاز دارد.

معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت و دبیر مجمع بسیج سردشت هم، گفت: هدف از برگزاری مجمع بسیج شهرستان کمک به کارآمدی دستگاه های اجرایی، کاهش مشکلات جامعه و ارتقای اعتماد عمومی به نظام با توجه به مشکلاتی بوده که گریبانگیر معیشت مردم است.

سرهنگ جبار فصاحت، اضافه کرد: در این راستا ۸ کارگروه تخصصی فرهنگی سیاسی، اجتماعی، دفاعی، اقتصادی، بانوان، سلامت، تربیتی اخلاقی، علمی پژوهشی با محوریت آسیب شناسی مشکلات اجتماعی در سطح شهرستان تشکیل شد تا به منظور اثربخشی بهتر در عرصه های مورد نیاز انقلاب نقش آفرینی کند.

وی، افزود: عملگرایی به همراه آرمانگرایی، هویت و ذهنیت بسیج را شکل می دهد که تحقق جامعه اسلامی از طریق پیاده سازی آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی و همچنین رهنمودهای امام و رهبری است.

در ادامه این نشست هر یک از کارگروها به تشریح موضوعات مورد بحث اعضا کردند.