اندازه فونت : +
معاون نظارت سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه:

نوسازی ۸۰۰ دستگاه تاکسی در ارومیه/ میانگین عمر ناوگان تاکسی رانی در سطح کشور ۱۰ سال است

معاون نظارت سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه، گفت: با آغاز روند نوسازی تاکسی های فرسوده شهری از سال ۹۴ تاکنون، ۸۰۰ تاکسی فرسوده شهر نو شده است .

فخرالدین معصوم زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه نوسازی تاکسی های فرسوده در سطح شهر ارومیه همزمان با کل کشور از نیمه دوم سال ۹۴ آغاز شده، اظهار داشت: از آغاز طرح نوسازی تاکسی های فرسوده شهر ارومیه ۸۰۰ دستگاه تاکسی نو شده است.

وی، با بیان اینکه بطور میانگین ۴۰ درصد تاکسی ها نوسازی شده است، افزود: در روند نوسازی تاکسی های فرسوده شهر ارومیه، خودرهای مدل ۸۷ و پایین تر نوسازی شدند.

معاون نظارت سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه، با بیان اینکه در حال حاضر ۵ هزار دستگاه تاکسی در سطح شهر ارومیه مشغول جابجایی مسافران هستند، افزود: از این تعداد تاکسی شهری فعال در ارومیه، ۲ هزار دستگاه  تا مدل ۸۷ فرسوده است.

وی، با اعلام اینکه  تاکنون سرنوشت ۴۰ درصد تاکسی های فرسوده ارومیه تغییر یافته است، گفت: متوقف شدن سایت نوسازی  کشور بدلیل مشکلاتی چون نوسانات موجود در بازار  است که امید است بزودی با رفع مشکل روند نوسازی از سر گرفته شود.

معصوم زاده، میانگین عمر ناوگان تاکسی رانی ارومیه ۷/۸ سال عنوان کرد و گفت: با توجه به افزایش میزان آلاینده‌ها در هوای ارومیه و بخشی از این آلودگی به دلیل خودروهای فرسوده به لحاظ منطقی و عقلانی ضرورت نوسازی تاکسی های فرسوده بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

وی، با بیان اینکه میانگین عمر ناوگان تاکسی رانی در سطح کشور ۱۰ سال است، خاطرنشان کرد: نوسازی تاکسی‌های فرسوده موجب کاهش آلاینده‌های هوا و ارتقای سطح رفاه عمومی و همچنین افزایش رضایتمندی تاکسیرانان و صرفه جویی در مصرف سوخت و تقلیل عمر ناوگان تاکسی رانی ارومیه شود.

انتهای پیام/