اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، سهراب حیدری امروز در جلسه تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت که در دانشکده پرستاری میاندوآب تشکیل شد، اظهار کرد: ۲۰ تا ۲۵ درصد سلامت مردم در حوزه وزارت بهداشت است و باید به سمت اجتماعی شدن سلامت برویم چرا که بدون مشارکت مردم، هرچه قدر هم پزشک و پرستار تربیت کنیم، بی فایده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب با بیان اینکه حوادث جاده ای جزو سه علت نخست مرگ و میر در میاندوآب است، افزود: متاسفانه تعداد کشته های ما در یک سال در حوادث جاده ای با تعداد شهدای جنگ تحمیلی ۸ساله برابری می کند که این موضوع اهمیت اصلاح فرهنگ رانندگی و ایمنی جاده ها را می رساند.

وی با اشاره به اینکه سرطان ها، شایع ترین علت مرگ و میر در میاندوآب هستند که یکی از علل این موضوع نیز عدم تغذیه صحیح و سالم است، گفت: سطح سواد سلامت جامعه پایین است و باید مردم با بایدها و نبایدهای که لازمه ارتقای سلامت جامعه است، آشنا شوند.

حیدری تصریح کرد: سلامت جسمی، روحی و روانی، اجتماعی و معنوی چهار بعد سلامت هستند که باید در کنار رفاه اجتماعی به آنها توجه داشته باشیم تا به الگوی سلامت تبدیل شویم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب با اشاره به اینکه برخی آمار از آسیب های اجتماعی نشاندهنده جامعه درگیر سلامت روح و روان است؛ افزود: پرخاشگری و بداخلاقی ها و تشکیل گروه های فشار.تلاش برای نماینده شدن و… نشانگر عدم سلامت اجتماعی است

وی گفت: باید مسئولیت پذیر بود و عوامل مرتبط با سبک زندگی را تقویت کرد و به سلامت غذایی و ارتباطات فردی و اجتماعی که کاهش یافته است، توجه داشت.

حیدری تصریح کرد:عدم حل موضوع سلامت و خدمات بهداشتی درمانی می توانند سبب اختلال سلامت شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در ادامه با بیان اینکه نخستین “خانه مشارکت مردم در سلامت” در بلوار نماز میاندوآب ایجاد شده است، افزود: نخستین “خانه مشارکت مردم در سلامت” استان در میاندوآب تشکیل می شود.

وی گفت:در این راستا تیمی مشکلات آن منطقه را بررسی و علت یایی و در نهایت مشکلات اولویت بندی و در کارگروه سلامت شهرستان بررسی و راهکار ارائه می شود.

در پایان این جلسه بابک نژاد بهمن به عنوان رئیس نخستین “خانه مشارکت مردم در سلامت”  انتخاب شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط