اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز، «سندروم داون» نام یک بیماری است که به علت وجود یک کروموزوم اضافی در بدن ایجاد شده و فرد مبتلا به آن با مشکلات ضعف یادگیری و عملکرد ارگان ها، دست به گریبان هست.

اما یک پسر نوجوان اهل آذربایجانی غربی توانسته با تلاش و پشتکارش ثابت کند که وجود یک کروموزم اضافی هم چندان براش مشکل زا نیست.

«شاهو محمدی» شناگر سندرومی ۱۳ ساله ایران امروز یکبار دیگر دل به آب زد تا بتواند در استخری به عمق ۴ متر و با عرض ۲۵ متری رکوردی دیگر بنام خود کسب کند.

به گفته رضایی رییس کمیته ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزشهای همگانی ایران این شناگر توانست در عرض یک ساعت مصافت ۲ هزار و ۴۸۳ متری رو در ۴۹ بار بصورت رفت و برگشت شنا کرده و بشود اولین رکوردار بیشترین مصافت شنای استقامت در عرض یک ساعت در بخش معلولان ایران.

نصیری مربی این شناگر نیز با اشاره به اینکه رکوردزنی جهانی این شناگر امروز در کتاب ملی رکوردهای ایران بنام شاهو محمدی به ثبت رسیده گفت: شاهو محمدی در تمرینات خود در بخش شنای استقامت مسافت ۹ کیلومتری را نیز شنا کرده که در این صورت قطعا اولین شناگری خواهد بود که در بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با شکست رکورد جهانی ۱۵۰۰ متر در این رشته آن هم در کمترین زمان تنها قهرمان سندرومی جهان شود.

عضو ویژه پاراالمپیک ایران، کسب دو مقام قهرمانی در مسابقات کرال سینه ایران، اولین قایقران سندرومی ایران، اولین سندرومی دارای توانایی کنترل قایق کایک در ایران و رقابت با شناگران عادی از سایر افتخارات این شناگر نوجوان ایرانی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=306523