اندازه فونت : +

شاهین کهنمویی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به دعوت دو بازیکن از استان به اردوی تیم ملی، اظهار داشت: اردوی تیم ملی هندبال ساحلی ایران با سرمربیگری سید حسن افتخاری برگزار می شود.

وی، با بیان این که امانی سابقا عضو تیم ملی بوده، خاطر نشان کرد: این اردو از نهم تا سیزدهم آذرماه سال ۹۷ با حضور ۲۱ بازیکن به میزبانی تهران برگزار می شود.

وی، با اشاره به این که تیم ملی هندبال ساحلی ایران از هم اکنون خود را برای شرکت در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا آماده می کند، افزود: در این اردو ورزشکارانی از استان های اصفهان، کیش، یزد، مازندران، هرمزگان، بوشهر و آذربایجان غربی حضور دارند.

رئیس هیئت هندبال آذربایجان غربی، با تشریح آخرین وضعیت هندبال آذربایجان غربی، افزود: از تیر ماه سال ۹۷ دوره جدید مدیریت هیئت هندبال استان آغاز شده و در این مدت هیئت هندبال فعالیتش را جدی‌تر از گذشته شروع کرده است.

کهنمویی، تأکید کرد: هیئت هندبال در بخش آموزش نیز فعالیت دارد و برای آقایان و بانوان دوره‌های آموزش مربی‌گری در شهرستان سلماس و آموزش داوری در ارومیه برگزار می‌کند و آموزش‌های لازم برای بانوان نیز در تمام رده‌های سنی با کمک آموزش‌ و پرورش در شهرهای ارومیه، محمدیار، نقده، سلماس، بوکان و مهاباد برگزار می‌ شود.

وی، ابراز داشت: مشکل اصلی هندبال کمبود بودجه و بازیکن در این رشته است زیرا هندبال با اینکه رشته‌ ای پرهیجان است اما علاقمند کم دارد و تنها رشته‌ ای که در این استان هیچ هزینه و شهریه‌ ای دریافت نمی‌ کند و حتی خود برای علاقه‌ مندان هزینه نیز می‌کند هندبال است تا علاقه‌ مندان بتوانند در هندبال و سطح حرفه‌ ای در مسابقات شرکت کنند.

وی، اضافه کرد: به دلیل ظرفیت داشتن و وضعیت فیزیکی افراد این استان، ارومیه میتواند در هندبال و حتی سایر رشته‌ های توپی مانند والیبال و بسکتبال نتایج خوبی داشته باشد و امروزه در تیم ملی هندبال ساحلی افرادی همچون فرزاد امانی با قدبالای دو متر را داریم که به مسابقات جهانی روسیه نیز اعزام شده بود.

انتهای پیام/