اندازه فونت : +
محمودزاده
نایب رئیس کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

قیمت پایین گندم، عامل افزایش قاچاق و کاهش تولید/ دولت اقدام به خرید منصفانه کند

نایب رئیس کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت پایین خرید گندم عامل افزایش قاچاق و کاهش تولید این محصول است گفت: دولت باید اقدام به خرید منصفانه از گندمکاران کند.

جلال محمود زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز در خصوص تذکر مجلس شورای اسلامی به دولت در خصوص قیمت پایین خرید تضمینی گندم، گفت: قیمت گندم نسبت به تولید مشابه خارجی پایین بوده  این اقدام باعث کاهش تولید نیز می شود.

وی، افزود: قیمت هر کیلوگندم خارجی ۲۸ هزار ریال بوده  این در حالیست که دولت خرید گندم تضمینی از مردم را ۱۲ هزار و ۷۰۰ ریال بیان کرده است.

نایب رئیس کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: این مسئله اجحاف در حق کشاورز و گندم کار ایرانی بوده و انگیزه گندمکاران نسبت به تداوم کشت را از آنان سلب می کند.

وی، عنوان کرد: البته در راستای پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم در کشور برخی از گندمکاران نسبت به خارج کردن گندم از مبادی غیرقانونی و قاچاق این محصول استراتژیک اقدام کرده و باعث کاهش دپوی این محصول در کشور می شود.

محمودزاده، خاطرشان کرد: انگیزه گندمکاران از قاچاق فروش آن به قیمت ۲ برابربوده و در پی این اقدام دولت درراستای تامین این محصول در کشور اقدام به واردات گندم با قیمت بالا می کند.

وی، ادامه داد: در همین راستا در راستای جلوگیری از کاهش کشت این محصول و قاچاق آن باید اقدام به خرید منصفانه از گندمکاران کرده تا هم از تولید داخلی حمایت کرده و هم به درجه خودکفایی در این محصول برسیم.

انتهای پیام/