اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز، سیامند اهتمام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت اظهار داشت: این میزان گندم توسط ۱۶۰ تریلی به مقصد کارخانجات آرسازی استان حمل و میانگین روزانه آن حدود ۳۰۰ تن است.

وی با به اینکه تولید و خرید گندم نسبت به سال گذشته رشد ۲ برابر داشته، بیان کرد: سال گذشته یکهزار و ۶۰۰ تن گندم از مزارع سردشت برداشت و به صورت تضمینی خریداری شده است.

رییس اداره تعاون روستایی سردشت با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم در سه مرکز میراباد، بناویله بزرگ و ربط بوده، تصریح کرد: خرید تضمینی گندم از ۱۵ تیرماه آغاز و تا نیمه دوم شهریور ماه ادامه داشت.

اهتمام، در رابطه با خرید تضمینی سیب زیر درختی بیان کرد: سال قبل ۶۰۰ تن سیب زیر درختی از باغداران این شهرستان خریداری شد اما علیرغم آمادگی برای خرید تضمینی، به علت سرما و یخبندان در اوایل امسال مشکلاتی برای تولید آن به وجود آمد.

رییس اداره تعاون روستایی سردشت با بیان اینکه ماهیانه ۲۷۲ تن آرد در سطح روستاهای شهرستان توزیع می شود، گفت: تا پایان آبان ماه امسال ۷۹۳ هزار و ۸۴۰ تن آرد خام روستایی و یکهزار و ۴۴۰ تن آرد خبازی توزیع شده است.

وی در خصوص میزان سوخت توزیع شده امسال، اضافه کرد: میزان ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر نفت سفید، ۱۰۵ هزار لیتر نفت گاز و حدود ۳۱۰ هزار لیتر بنزین جایگاه محور خرید و توزیع شد.

گفتنی است ۸ شرکت تعاونی روستایی، سه تعاونی کشاورزی، ۲ تعاونی جنگلداری و آبخیزداری، یک تعاونی تولید روستایی به صورت فعال و یک اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی و یک تعاونی باغداران به صورت نیمه فعال در سطح این شهرستان در حال فعالیت هستند.