اندازه فونت : +
گوشت قرمز

احمد دهقان  در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز در خصوص توزیع گوشت در بازار درراستای کاهش قیمت ها، گفت: در ۲۰ روز گذشته میزان ۱۸۰ تن گوشت منجمد برزیلی در بازار توزیع شد.

وی، افزود: این گوشت ها در راستای کاش قیمت در بازار توزیع شده و تا ۲۵ درصد در کاهش قیمت ها موثر بوده است همچنین میزان ۱۲ تن گوشت گرم نیز در بازار توزیع شده است.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، ادامه داد: این گوشت ها در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی ها توزیع شده و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی، خاطر نشان کرد: گوشت منجمد برای عاملین فروش ۲۷ هزار تومان و برای خریداران ۲۹ هزار تومان در بازار است.

دهقان، تصریح کرد: در چند ماه اخیر شاهد گرانی در بحث گوشت گوساله،گوسفند و حتی تخم مرغ و لبنیات بوده ایم که علت این مسئله تنها گرانی در بحث نهاده های دامی است.

*رد پای دلار در گرانی تولیدات دامی

وی، تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد نهاده های دامی وارداتی بوده و در پی افزایش قیمت ارز قیمت نهاده ها نیز افزایش یافته و متقاضی قادر به خرید این نهاده ها نبوده و در بحث مرغداران به کاهش جوجه ریزی و در نهایت تخم گذاری ختم می شود که قیمت را افزایش می دهد.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، عنوان کرد: تاکنون کاهش قیمت ها به شرایط قبلی در کشور نمود نداشته و بی سابقه است و حتی توزیع نهاده های دامی نیز نمی تواند شرایط را به حالت قبلی بازگرداند.

وی، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت لبنیات به تصویب نرسیده و به صورت کذایی در بازار افزایش یافته است باید بازرسی و نظارت اتاق اصناف و صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به مقابله با این مسئله اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط