اندازه فونت : +
دانشگاه الزهرا
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

اختصاص ۳۰ درصد مسئولیت های دولتی به بانوان امری غلط است/ شایسته سالاری شرط احراز مسئولیت باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مصوبه هیات دولت در مورد اختصاص ۳۰ درصد از مسئولیت ها به بانوان امری نادرست و غلط است، گفت: باید مسئولیت ها بر اساس شایسته سالاری تقسیم شود.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی شامگاه پنجشنبه ۸ آذرماه در مراسم افتتاح ساختمان الزهرا(س) شعبه ارومیه، اظهار داشت: راه اندازی دانشگاه الزهرا(س) در ارومیه می تواند منشا خیرات و برکات بسیاری برای بانوان باشد چراکه این دانشگاه توانمندی بانوان در عرصه های مختلف را نمایان می سازد.

وی، افزود: راه اندازی دانشگاه های مستقل بانوان برای نظام اسلامی افتخار بزرگی است که نشان دهنده جایگاه ویژه این قشر بوده و بیانگر جایگاه ویژه علمی و فنی آن ها می باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، اولین پرچمدار حمایت از بانوان را پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) دانست و عنوان کرد: تمام آنچه امروز در مورد حمایت از حقوق بانوان داریم به برکت وجود این عزیزان است.

وی، ادامه داد: برخی از زنان در عالم به جایگاهی رسیده‌اند که هیچ مردی نمی‌تواند به آن جایگاه برسد، شخصیت حضرت فاطمه‌معصومه(س) چنان شخصیت بالایی است که بزرگان ما افتخار می‌کنند که بعد از رحلت قبرشان در حرم حضرت باشد.

حجت الاسلام قریشی، بیان داشت: انقلاب اسلامی به مرحله‌ای رسیده است که داعیه حقوق زنان را به منصه ظهور رسانده و اکنون زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی ورود پیدا کرده‌اند.

وی، با اشاره به صدور مصوبه ای از سوی هیات دولت در خصوص اختصاص ۳۰ درصد از مسئولیت ها به بانوان، گفت: متاسفانه اکنون از طرف هیئت دولت دستوری صادر شده که ۳۰ در صد مسئولیت‌های استانی به بانوان محول شود، این دستور غلطی است که مسئولیت‌ها با درصد تقسیم شود بلکه باید مسئولیت‌ها براساس شایسته سالاری تقسیم شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، در پایان ابراز داشت: در هر مسئولیتی اگر از بانوان فرد شایسته‌ای نسبت به مردان وجود دارد باید او را مدیر آن مسئولیت و مجموعه انتخاب کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط