اندازه فونت : +
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

سینماهای آذربایجان غربی وضعیت مطلوبی ندارند/ آمار دقیقی از فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان نداریم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت : آمار دقیقی از اینکه در بخش هنر، در بخش رسانه و یا در عرصه فرهنگ چه تعداد از نیروی انسانی ما درگیر هستند، در دسترس نیست.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، ناصر خدایاری امروز در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: هنرمندان جامعه هنری و فرهنگی ما مشکلات متعددی دارند که بخشی از آنها تاکنون مورد توجه مسوولان امر بوده و در حیطه پوشش بیمه ای و تامین اجتماعی آنان علی رغم اینکه تاکنون اقدامات قابل توجهی صورت گرفته ولی دامنه پوشش  حمایت های بیمه ای آن چنان ملموس نبوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، با بیان اینکه بخشی از مشکلات ناشی از نبود زیر ساخت سرچشمه می گیرد، افزود: از جمله عوامل موثر در این ناکامی و یا عدم پوشش کامل بیمه ای جامعه هدف ناشی از آن است که حجم نیروی انسانی درگیر در عرصه فرهنگ و هنر استان را آنطور که باید و شاید، نتوانسته ایم شناسایی کنیم.

وی، گفت: آمار دقیقی از اینکه در بخش هنر، در بخش رسانه  و یا در عرصه فرهنگ چه تعداد از نیروی انسانی ما درگیر هستند، در دسترس نیست در حالی که آمار پایه هر نوع برنامه ریزی است و مقدمه خدمات عمومی است.

خدایاری تصریح کرد: در رابطه با ساماندهی اصحاب فرهنگ و هنر استان بدست آوردن آمار دقیق از تعداد نیروهای درگیر در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه لازمه کار است که در این راستا از حدود سه ماه پیش اقدامات خود را شروع کرده ایم و به صورت نرم افزاری اقداماتی در حال انجام است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، اظهار کرد: اگر آمار به طور دقیق استخراج شود، دامنه و کم و کیف خدمات شمول مشخص می شود و از طرفی هم کار برای سال های آتی آسانتر می شود و به تبع آن امکانات موجود نیز در برابر با جامعه هدف در اختیار قرار می گیرد.

وی، در خصوص آخرین وضعیت سینماهای استان نیز گفت: سینماهای استان وضع مناسبی ندارند، در شهری مانند تبریز ۲۰ سینما فعالیت می کند ولی در کل آذربایجان غربی چهار سینما فعال است و از این رو نیاز است که سینماهای استان را احیا کنیم.

خدایاری، با بیان اینکه سینمای میاندوآب نیز از این قاعده مستثنی نیست، افزود: حدود ۴ میلیارد اعتبار در سفر اخیر معاونت فرهنگی و علمی سازمان برنامه و بودجه به این امر اختصاص یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، تصریح کرد: سرمایه گذارانی در تهران پیدا کرده ایم و در حال انعقاد قرار داد با آنان هستیم و اگر این کمک ها به استان تزریق شود به صورت نسبی سینماهای استان را می توانیم احیا کنیم و شهر های استان دوباره سینمادار شوند تا اسباب نشاط و شادی جوانان فراهم شود.

وی، اظهار کرد: به طور کلی در مقام مقایسه و تطبیق نسبت به سایر استان ها وضعیت آذربایجان غربی مناسب نیست و باید درباره سینماهای تعطیل  استان  اعتبار تخصیص یابد و یا اینکه از ظرفیت بخش خصوصی این مهم را تحقق بخشیم تا فضای شادابی را به جامعه به ویژه جوانان که راغب سینما و به کارهای فرهنگی و اکران فیلم های جدید گرایش  دارندرا فراهم کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط