اندازه فونت : +
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در واکنش به اظهارات نماینده عالی دولت در استان؛

مردم پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده اند، مدیران باید نسبت به وظایف خود توجیه شوند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در واکنش به اظهارات نماینده عالی دولت در استان مبنی بر اینکه مشارکت مردم باید اصل اساسی در برنامه ها باشد، گفت: مردم همیشه پای انقلاب اسلامی و آرمان های نظام بوده اند، این مسئولین هستند که باید نسبت به وظایف خود توجیه شوند و توضیح دهند که چه اقداماتی برای حفظ و حراست از آرمان ها انجام داده اند؟!

به گزارش اروم نیوز، سومین جلسه شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه سه شنبه ۶ آذرماه در محل دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مدیران کل و مسئولین کمیته های شورا ترتیب یافت، استاندار آذربایجان غربی در سخنانی با اشاره به لزوم برگزاری جشن های مردمی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نباید در این زمینه تنها به بودجه های دولتی چشم بدوزیم بلکه باید این جشن ها توسط خود مردم و با هزینه اقشار مختلف مردمی برگزار شوند.

* جشن های انقلاب با مردمی شدن بهتر برگزار می شود

محمدمهدی شهریاری، در سخنان خود، ضمن اشاره به خاطره ای از دوران جوانی خود و برپایی جشن های انقلاب با هزینه شخصی اهالی محله های مختلف، حضور مردم در مراسمات را نیازمند دخالت دادن آن ها در جلسات و برنامه ریزی ها دانست و گفت: اینکه مدیران کل و مسئولین دستگاه های مختلف دور هم جمع شوند و تصمیماتی بگیرند نتیجه مطلوبی نخواهد داشت، برای برگزاری هرچه بهتر مراسمات چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید خود مردم را وارد صحنه کنیم و جشن ها را به سوی مردمی شدن سوق دهیم.

وی، ادامه داد: اینکه در برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی به صورت اداری و رسمی فعال باشیم و مردم به طور جدی وارد نشوند کار درستی نیست. باید مشارکت مردم اصل اساسی در برنامه ها باشد.

استاندار آذربایجان غربی، با اشاره به اتفاقات دی ماه ۹۶ در کشور، عنوان کرد: باید برنامه ریزی های انجام گرفته به سوی مردمی شدن جشن ها پیش برود تا دشمن بداند که مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند و مراسمات چهل سالگی نیز توسط خود مردم برگزار می شوند.

* مردم خودشان می دانند چکار کنند/ مدیران نسبت به وظایف خود توجیه شوند

در ادامه جلسه، حجت الاسلام و المسلمین «سید مهدی قریشی» نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، در واکنش به این اظهارات استاندار و برخی مدیران حاضر در جلسه مبنی بر تایید مردمی شدن برنامه های انقلاب، در سخنانی بیان داشت: اینکه چنین وانمود کنیم که برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی بدون حضور مردم برگزار می شود امری نادرست است، مردم همیشه در صحنه های انقلابی حضور فعال داشته اند و خودشان می دانند چکار کنند.

وی، افزود: این مسئولین هستند که باید نسبت به اقداماتی که وظیفه اجرایش بر دوش آن ها است توجیه شوند و البته پاسخگوی اقداماتی باشند که انجام نداده اند. باید گذشته را به خوبی برای اقشار مختلف مردم نمود دهیم و در برابر القائات نادرست دشمنان برخورد و واکنش مناسب داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، تصریح کرد: مردم باید بدانند که مسئولین پای کار هستند و همدل و هم صدا در برابر دشمن اتحاد دارند. این مسئولین هستند که باید با اجرای درست برنامه ها و وظایف خود مردم را به میدان آورند و به این ترتیب نتیجه مطلوب بگیرند.

* تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی وظیفه ذاتی مدیران است

وی، امیددهی به مردم در خصوص دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی را جزو وظایف ذاتی مسئولین دستگاه های مختلف دانست و ابراز داشت: متولیان باید نسبت به استخراج و ارائه مناسب دستاوردهای انقلاب اسلامی در سالهای مختلف و نیز تبیین این دستاوردها بر مبنای اهداف برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کنند.

حجت الاسلام قریشی، با تاکید بر لزوم حرکت اعضای جلسه بر مبنای دستورات از پیش تعیین شده، گفت: اینکه برخلاف دستور جلسات اعلامی نسبت به بیان سخنان خود اقدام کنیم امری است که باعث می شود جلسات خروجی مناسبی نداشته باشند و همین امر است که موجب بی تاثیری برنامه ها و جلساتمان شده است.

این جلسه با ارائه نظرات و بررسی برخی برنامه های شورا به پایان رسید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط