اندازه فونت : +
مجرد صداوسیما
مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان غربی خبر داد:

فیلم سینمایی «یک مرد، یک شهر» مجاهدت های مرحوم حسنی را روایت می کند

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان غربی گفت: ساخت سینمایی «یک مرد، یک شهر» برای پاسداشت مجاهدت ‌های مرحوم حجت‌الاسلام حسنی امام جمعه فقید ارومیه در راستای گرامیداشت برنامه های پیروزی انقلاب انجام می گیرد.

به گزارش اروم نیوز، مسعود مجرد صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: معرفی چهره‌های شاخص انقلاب اسلامی در جغرافیای استان، تبیین تاریخ انقلاب در این منطقه، تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی و ترسیم آینده انقلاب اسلامی بخش های مهم تولید برنامه در صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی است.

وی افزود: تولید فیلم «یک مرد، یک شهر» در قالب فیلم سینمایی برای پاسداشت مجاهدت‌های مرحوم حجت‌الاسلام والمسلیمن شیخ غلامرضا حسنی امام جمعه فقید ارومیه در همین راستا انجام گرفته است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی گفت: برنامه ‌های چهلمین سالگرد نکوداشت انقلاب در ۴ بخش در این مرکز تولید و پخش می‌شود.

مجرد گفت: فیلمنامه این اثر توسط تراب نژاد، از نویسندگان مجرب و مطرح کشوری که نویسندگی فیلم‌ هایی همچون رنج پنهان و شوق پرواز را انجام داده صورت می‌ گیرد اما هزینه‌ های ساخت این فیلم هنوز تأمین نشده و در صورت مشارکت دیگر دستگاه‌ ها قطعا می ‌توان اثر بهتری تولید کرد.

وی افزود: فیلم مربوط به مرحوم آیت الله سیدعلی اکبر قره ‌باغی نماینده فقید مردم استان در مجلس خبرگان رهبری نیز در همین چارچوب تهیه و تولید خواهد شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی گفت: کار توسعه سطح زیرپوشش شبکه‌های صداوسیما در روستاهای دورافتاده و مرزی در استان پیوسته ادامه دارد اگرچه کاری بسیار هزینه‌بر نیز هست و علاوه بر آن مرتبا و به‌ صورت فصلی با انجام نظر سنجی ‌های مختلف میزان رضایتمندی مخاطبان مورد ارزیابی قرار گرفته و مطابق با درخواست‌ مخاطبان در برنامه‌سازی‌ ها تغییرات لازم اعمال می ‌شود.

مجرد صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی را از جمله تأثیرگذارترین عناصر در توسعه و معرفی فولکلور و فرهنگ محلی ارزیابی کرد و اظهار داشت: رویکرد این مرکز معرفی همه ظرفیت‌های فرهنگی جغرافیای آذربایجان غربی با قالب‌های نوین رسانه ‌ای به مخاطبان است و در این زمینه تلاش ‌های مستمری وجود دارد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی گفت: ۹۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش سامانه دیجیتال سیما قرار دارند که ارتقای این رقم به اختصاص اعتبار نیاز دارد؛ چرا که راه اندازی هر ایستگاه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ارتقای ایستگاه فرستنده آنالوگ به دیجیتال نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد که این رقم باید در راستای افزایش بهره مندی مردم به ویژه روستاییان مرزی به صدا و سیمای آذربایجان غربی اختصاص یابد.

مجرد اضافه کرد: در حال حاضر ۹۸٫۵ درصد جمعیت آذربایجان غربی زیرپوشش سیستم آنالوگ چهار شبکه سیما قرار دارند.

وی با اشاره به مخاطب سنجی های صورت گرفته درباره صدا و سیمای آذربایجان غربی بیان کرد: در نتیجه این تحقیقات مستمر، ۶۱ درصد مردم استان مخاطب سیما و ۳۱ درصد مخاطب صدا هستند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی ادامه داد: میزان رضایت از برنامه های صدای آذربایجان غربی ۸۶ درصد و رضایت از سیمای استان نیز ۷۴ درصد بوده است.

مجرد گفت: اولدوز، آنایوردوم، ائویمیز و بیزیم ائللر چهار برنامه پرمخاطب سیمای مرکز آذربایجان غربی و آخشاملار، کندیمیز، سلام یاشایش و ائل سوزی چهار برنامه پرمخاطب صدای این مرکز هستند که از طریق نظرسنجی مردمی انتخاب شده اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط