پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

کارآفرین سردشتی:

یکی از کارآفرینان سردشت از تولید روزانه ۱۰۰ لیتر آب مویز خبر داده و پیشبرد کار خود را منوط به حمایت مسئولان می داند.

به گزارش اروم‌نیوز، خلیل مولانی یکی از کار آفرینان اهل سردشت است که امروز به واسطه تولید آب مویز موجب اشتغال‌زایی برای ۵ نفر شده است.
این کارآفرین، در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، می گوید: اهل شهرستان سردشت هستم. ۴۸ سال دارم و ۳ سال است آغاز به این کار کرده ایم. در ابتدا از اهل خانه شروع به کار شده و امروز علاوه بر خود و همسرم ۳ نفر دیگر نیز در این زمینه مشغول هستند.
وی، ادامه می دهد: در حال حاضر مشغول به تولید آب مویز هستیم و روزی موفق به تولید و بسته بندی ۱۰۰ لیتر آب مویز می شویم. تولید مویز نیز در فصل خود در حد توان صورت می گیرد.
وی، ابراز می کند: تاکنون موفق به داشتن صادرات در بحث آب مویز نشده ایم ولی در بحث داخلی تا حد امکان تامین نیاز می کنیم.
مولانی، ادامه‌می دهد: دولت و مسئولان در صورتی که حمایت های خود‌ را داشته و تسهیلات کم بهره در اختیار کارآفرینان قرار دهند می توانیم تولید خود را افزایش دهیم.
وی، تصریح می کند: در صورت پیشبرد کار می توانیم تولید را از خانگی به کارگاهی تبدیل کرده و تا سقف ۲۰ نفر نیز کارآفرینی داشته باشیم و علاوه بر بازارهای بیجار، تهران و کرمان شهرهای بیشتری را تامین کرده و حتی به مرحله صادرات نیز برسیم.
این کارآفرین، در خصوص خواص آب مویز، ابراز می کند: این محصول خون ساز بوده و علاوه بر تصفیه سیستم داخلی بدن از پیری زودرس جلوگیری می کند.
انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=305283

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه