اندازه فونت : +

به گزارش اروم‌نیوز، خلیل مولانی یکی از کار آفرینان اهل سردشت است که امروز به واسطه تولید آب مویز موجب اشتغال‌زایی برای ۵ نفر شده است.
این کارآفرین، در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، می گوید: اهل شهرستان سردشت هستم. ۴۸ سال دارم و ۳ سال است آغاز به این کار کرده ایم. در ابتدا از اهل خانه شروع به کار شده و امروز علاوه بر خود و همسرم ۳ نفر دیگر نیز در این زمینه مشغول هستند.
وی، ادامه می دهد: در حال حاضر مشغول به تولید آب مویز هستیم و روزی موفق به تولید و بسته بندی ۱۰۰ لیتر آب مویز می شویم. تولید مویز نیز در فصل خود در حد توان صورت می گیرد.
وی، ابراز می کند: تاکنون موفق به داشتن صادرات در بحث آب مویز نشده ایم ولی در بحث داخلی تا حد امکان تامین نیاز می کنیم.
مولانی، ادامه‌می دهد: دولت و مسئولان در صورتی که حمایت های خود‌ را داشته و تسهیلات کم بهره در اختیار کارآفرینان قرار دهند می توانیم تولید خود را افزایش دهیم.
وی، تصریح می کند: در صورت پیشبرد کار می توانیم تولید را از خانگی به کارگاهی تبدیل کرده و تا سقف ۲۰ نفر نیز کارآفرینی داشته باشیم و علاوه بر بازارهای بیجار، تهران و کرمان شهرهای بیشتری را تامین کرده و حتی به مرحله صادرات نیز برسیم.
این کارآفرین، در خصوص خواص آب مویز، ابراز می کند: این محصول خون ساز بوده و علاوه بر تصفیه سیستم داخلی بدن از پیری زودرس جلوگیری می کند.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط