اندازه فونت : +
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

مسئولان و نمایندگان پیگیر حل مشکل سیب‌های زیردرختی از سوی دولت باشند/ بیان مسائل قومیتی و مذهبی خیانت به اسلام است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان ‌غربی گفت: مسئولان و نمایندگان مجلس در گذشته وعده‌هایی در مورد حل مشکل سیب‌های زیر درختی داده‌اند که متاسفانه عمل نشده، بنابراین در سفر رییس جمهور پیگیر این مشکل باشند.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: موضوع سیب‌های زیر درختی منطقه موضوعی است که در سال‌های اخیر گریبانگیر کشاورزی استان شده و حتی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در بیاناتشان به این امرتوجه ویژه داشته‌اند.
وی، افزود: برخی مسئولان و نمایندگان مجلس وعده‌هایی را داده اند که مشکل را حل کنند ولی شاهد هستیم که این مشکل همچنان پابرجاست و به وعده‌ها عمل نشده است.
امام جمعه ارومیه، عنوان کرد: در سفر پیش روی رئیس جمهور و هیات دولت یکی از اصلی ترین مطالبات مسئولان و نمایندگان موضوع سیب‌های زیردرختی باشد تا کشاورزان آرامش و آسایش را در زندگی خود شاهد باشند.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت، بیان داشت: در این هفته بایدبه دنبال نقاط اتحاد و همبستگی میان مذاهب اسلامی باشیم.
حجت الاسلام قریشی، ادامه داد: اینکه برخی با توسل به موضوعات قومیتی و مذهبی دنبال تفرقه باشند عین خیانت به اسلام و ناپسند است.
وی، گفت: وحدت به این مفهوم نیست که شیعه یا سنی از مذهب خود دور شوند بلکه باید روی نقاط اشتراک تمرکز کرده و این موارد تقویت شود.
وی، عَلَم کردن مذهب و قومیت را خیانت به اسلام دانست وتاکید کرد: اینکه بخاطر ترک، کرد، فارس یا هر قومیت دیگر به افراد توهین بزنیم کاری است که مورد پسند دشمنان اسلام بوده و این یعنی خیانت به اسلام.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، با اشاره به برخی اظهار نظر مسئولان مبنی بر بزرگنمایی مشکلات موجود، تصریح کرد: اینکه برخی مسئولان اقداماتی نظیر اختلاس، فساد و هر مشکلی را بزرگنمایی کنند و تخریب همدیگر در فضای حقیقی و مجازی را پیشه خود سازند امری است که موجب از بین رفتن اعتماد عمومی و در نتیجه شادی دشمنان می‌شود.
وی، اشاره‌ای به سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) و نیز آغاز امامت حضرت امام زمان(عج) داشت و خواستار توجه مردم و به ویژه قشر مسئولان در راستای رسیدگی به مشکلات اجتماع با توجه به فرامین ائمه(ع) شد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط