اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام ناصر جوانبخت در همایش وقف با حضور یاوران وقف و هیئت امنای بقاع متبرکه در خوی اظهار داشت: در حال حاضر، تعداد شش هزار و ۴۷۷ موقوفه ثبت شده که از این تعداد موقوفات منفعتی دارای درآمد یک هزار و ۸۱۶ مورد و مابقی موقوفه انتفاعی که شامل حسینیه‌ها و مساجد بوده است.

وی ادامه داد: همچنین ۳۶ هزار و ۹۳۵ رقبه در استان وجود دارد که از این تعداد ۳۱ هزار و ۳۲۶ رقبه متصرفه بوده  و پنج هزار و ۴۹۷ رقبه غیرمتصرفه است که ۱۰۳ موقوفه به موقوفات استان بر پایه رقبات اضافه شده و برخی نیز حذف شد.

حجت الاسلام جوانبخت اضافه کرد: امسال ۶۲ میلیارد ریال از محل درآمدهای موقوفات استان برای احیای موقوفات، مرمت و توسعه مساجد و رفع حوائج نیازمندان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه طی سال ‌جاری ۷۶ وقف جدید به موقوفات استان اضافه شده است عنوان کرد: از این تعداد ۱۳ مورد وقف منفعتی و ۶۳ مورد وقف انتفاعی بوده که فرهنگ سازی بیشتری در زمینه وقف‌های منفعتی باید صورت گرفته و اولویت‌بندی در وقف‌ها انجام گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی به اقدامات این اداره کل در حوزه بهره ‌وری اقتصادی اشاره کرد و گفت: در این حوزه ۵۱۸ رقبه تعیین تکلیف در حوزه تغییر کاربری و تبدیل به‌احسن انجام شده است.

در این همایش از ۵۰ تن از واقفان و یاوارن وقف قدردانی و در حاشیه این همایش نمایشگاه وقف و اقتصاد مقاومتی دایر  شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط