اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز به نقل از شیز، مراسم قرائت زیارت ازبعید و مداحی و مرثیه خوانی در وصف رسول اکرم (ص) و امام حسن (ع) با حضور مردم و مسئولین شهرستان تکاب در مسجد جامع شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام رحمان نجات از روحانیون و مبلغان دینی و مذهبی در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ٢٨ صفر و رحلت جانگداز پیامبراکرم(ص) و شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) گفت: برگزاری این مراسم معنوی علاوه برتکریم و عرض ادب به ساحت قدسی حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) به نحو احسن از وظایف ماست و نهادینه کردن فرهنگ و ادای دین به مقام و ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) ازجمله مهمترین اهداف برگزاری مراسم قرائت زیارت نامه پیامبر اکرم (ص) است.

وی افزود: دعاها و اذکار مختلف در ماه صفر به مانند سایر ادعیه سبب قرب به پرودگار شده و باعث می شود ما نسبت به نعمات خداوند شکر گزار باشیم و استغفار از دشمنی وعناد با اهل بیت و کناهان کبیره و صغیره سبب امان دادن پرودگار نسبت به بندگانش میشود.

این مبلغ دینی اظهار داشت:ما امروز در جهان اسلام تشنه شناخت شخصیت پیامبر اسلام در تمام ابعاد زندگی پیامبر اسلام است و ما باید تلاش کنیم شخصیت پیامبر گرامی اسلام را در تمام ابعاد بشناسیم چرا که شناخت ناقص شخصیت پیامبر اکرم سبب میشود افراد دست پروده ای چون داعش رشد یابند چرا که اسلام و پیامبر را به درستی نشناخته اند.

نجات تصریح کرد: ما باید اسلام ناب محمدی رابشناسیم و شناخت کامل را نسبت به این مهم داشته باشیم تا در زمانی که صاحب الزمان(عج) ظهور میکنند بر ایشان خروج نکنیم و این مقدر نسیت جز با شناخت اسلام واقعی.

این مراسم معنوی با ادای نماز جماعت ظهر و عصر به پایان رسید.

مطالب مرتبط