اندازه فونت : +
دیرباز
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

راهپیمایی ۱۳ آبان مشت محکم مردم بر دهان استکبار/ اعمال تحریم‌های جدید هیچ خللی در عزم مردم ایران وارد نمی‌کند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم ایران اسلامی در ۱۳ آبان در کنار دانش آموزان و طلاب جوان در راهپیمایی بزرگ این روز شرکت کرده و مجددا مشت محکمی بر دهان آمریکا و پیروان آن خواهند کوبید و استقامت مردم ایران آن ها را وادار به عقب نشینی خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عسگر دیرباز در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران قبل از انقلاب اسلامی همچون برخی کشورهای دنیا مورد ظلم و ستم آمریکا قرار گرفته بود و مردم برای مقابله با ظلم تحت اصول اسلامی، انقلاب کردند تا نه زیر بار ظلم بروند و نه ظالم باشند.

وی طی یک بررسی مقایسه ای در خصوص وضعیت دولت های سازش کننده با آمریکا و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران، ابراز کرد: آمریکا در منطقه خاورمیانه با دولت هایی که با آن ها سازش کرده می بینیم آمریکا تا حد تحقیر این دولت ها پیش رفته همچون کشور عربستان که تعبیرات بی ادبانه ای را در باره این کشور بکار برده است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، افزود: این خوی و خصلت استکبار است که همه را خادم خود خواسته و با ارباب کردن خود در صدد از پیش بردن کارها و منافع خود است.

وی، گفت: مردم یمن و کودکان آن ها دچار بیماری شده اند و آمریکا در صدد نابودی یک ملت با پشتیبانی عربستان است، در کشور ما هم در سال ۶۷ یکی از ناوهای آمریکایی موشکی را به یک هواپیمای مسافربری شلیک کرد و ۲۹۰ نفر مسافر آن هواپیما را که از جمله ۶۶ کودک در میان آن ها بودند، همه آن ها از دنیا رفتند و فرمانده این ناو ویلیام ناجر مدال شجاعت را از آن خود کرد.

حجت الاسلام دیرباز، ادامه داد: شاهدیم هر موقع ملتی ایستادگی کرده اند آمریکا عقب نشینی کرده است، هر موقع ما عقب نشینی کنیم آمریکا پیش روی می کند، بنابراین در ۱۳ آبان در صدد اعمال تحریم های جدید علیه ملت ایران اسلامی دارد، اما این تحریم های جدید هیچ خللی در عزم و اراده ملت ایران ایجاد نمی کند و دولمردان نیز باید بیش از گذشته تلاش کنند تا از منویات و دستورات مقام معظم رهبری تبعیت کنند.

وی، تاکید کرد: ما نباید کشوری باشیم که بودجه ما و درآمدهای کشورمان وابسته به نفت باشد، بلکه باید فرآورده های نفتی و کالاهای تولید خودمان را صادر کنیم و احتیاجات خود را از طریق صادرات و واردات و مالیات تامین کنیم، اختیار نفت در دست خودمان باشد تا دشمن نتواند از این طریق سو استفاده کند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: در زمینه صنایع هوایی و هواپیمایی پیشرفت هایی داشتیم، دولت باید از خلاقیت ها و استعدادهای جوانان مان پشتیبانی کند تا مردم ما بتوانند همچنان که تا کنون با عزت زندگی کرده این عزت مندی خود را حفظ کند، چرا که پیام عاشورا و امام حسین (ع) هم برای زندگی با عزت است.

حجت الاسلام دیرباز، با اشاره به راهپیمایی ۱۳ آبان افزود: مردم ایران اسلامی در ۱۳ آبان در کنار دانش آموزان و طلاب جوان در راهپیمایی بزرگ این روز شرکت کرده و مجددا مشت محکمی بر دهان آمریکا و پیروان آن خواهند کوبید و استقامت مردم ایران آن ها را وادار به عقب نشینی خواهد کرد.

وی، با اشاره به نقض عهدهای مکرر آمریکا و لزوم نشان دادن چهره واقعی آمریکا به مردم دنیا اذعان داشت: به طور مستند باید جنایت های آمریکا را به مردم دنیا شرح بدهیم، که کمک می کند افکار عمومی به طور مستند با جنایت ها و نقشه های شوم آمریکا آشنا شوند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط