اندازه فونت : +
پیرانشهر
بر اثر بارندگی و سیل اخیر؛

خسارت ۹۲۰ میلیون تومانی بخش کشاورزی و دامداری پیرانشهر/ تسهیلات بازسازی به خسارت دیدگان پرداخت می‌شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از وارد شدن خسارات ۹۲۰ میلیون تومانی به بخش کشاورزی و دامداری در روستاهای پیرانشهر بر اثر بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل در روزهای گذشته خبر داد.

رسول جلیلی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص میزان خسارات وارد شده به مراتع کشاورزی در اثر سیل، اظهار داشت: سیل چند روز گذشته ۹۲۰ میلیون تومان خسارات در روستاهای پیرانشهر برجا گذاشته است.

وی، در خصوص میزان خسارات در بخش سیلوانای ارومیه، اظهار داشت: تاکنون میزان خسارت وارد شده به این بخش محاسبه نشده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، تصریح کرد: خسارات وارد شده به روستاهای پیرانشهر بیشتر در بخش تاسیسات دامداری و کشاورزی بوده و مابقی به محصولات کشاورزی وارد شده است.

وی، ادامه داد: در صورتی که میزان خسارت در بخش گسترده بوده و افزایش داشته باشد مصوبات به هیات وزیران ارسال شده و در انتظار تصمیمات جهت پرداخت تهسیلات کم بهره خواهیم بود.

جلیلی، عنوان کرد: البته در صورتی که خسارات در این حد خلاصه شود سازمان جهادکشاورزی در راستای بازسازی خسارات اقدامات لازم را با بودجه های موجود انجام خواهد داد.

وی، با اشاره به سیل فرودین ماه در پیرانشهر، بیان کرد: طبق مصوبه هیت وزیران ۱۰۰ میلیارد تومان درراستای نوسازی موارد آسیب دیده تخصیص یافت که با سود ۱۰ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، تاکید کرد: البته شناسایی افراد نیازمند ادامه دارد و در صورت نیاز هر فرد سیل زده ای به تسهیلات اقدامات لازم انجام می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط